Mzdové účetnictví 2017
Daňový specialista 2017 Mzdové účetnictví 2017

Články

Podsekce (1942)

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              

Vedení a předkládání evidenčních listů důchodového pojištění

Autor Jana Dorčáková

 Jana Dorčáková

Nové Audio nahrávka19.5.2017 13:54 | Tiskopis „Evidenční list důchodového pojištění“ (ELDP) slouží k plnění povinnosti zaměstnavatele v důchodovém pojištění.
Vykazuje se na něm především doba důchodového pojištění zaměstnance a jeho vyměřovací základ za daný kalendářní rok. Zaměstnavatel je povinen ČSSZ předložit ELDP ve stanovených lhůtách, zpravidla vždy do 30. 5. následujícího kalendářního roku. ELDP se podává na předepsaném tiskopise a způsobem, který stanoví zákon. Podání se činí v elektronické podobě ve formě datové zprávy, která musí být ve formátu, struktuře a tvaru určeném ČSSZ a zveřejněném na úřední desce ČSSZ.
Lhůta je do 30 dnů ode dne zápisu údajů do evidenčního listu (zápis se provádí za každý kalendářní rok po účetní závěrce nejpozději však do 30. dubna následujícího kalendářního roku).
P.

Použití rozpočtové skladby před její novelizací a po ní pro rozpočet nového roku

Autor Finanční správa ČR

 Finanční správa ČR

Nové Audio nahrávka17.5.2017 15:17 | K 1. 1. 2017 byla aktualizována rozpočtová skladba vyhláškou č. 463/2016 Sb. a je nutné si vyjasnit, zda rozpočet, pokud byl schválen v roce 2016, je nutné aktualizovat.
Je-li rozpočet schválen v 12/2016, tedy před aktualizací, je nutné rozpočet aktualizovat na začátku roku 2017 bez zbytečného odkladu tak, aby rozpočet byl v souladu s novelizovanou rozpočtovou skladbou.
Petra

V případě doktorů je EET naprostá pitomost

Autor Ing. Tomáš Hajdušek

Ing. Tomáš Hajdušek

Nové Audio nahrávka17.5.2017 14:33 | Zejména praktičtí doktoři se s blížícím termínem 1. března 2018 těžce smiřují s tím, že vedle záchrany zdraví a životů svých pacientů budou muset svůj čas a energii věnovat evidenci tržeb. Nutí je k tomu totiž zákon o EET. Více k danému tématu Vám přiblíží pan Tomáš Hajdušek.
Petra

Daň z přidané hodnoty pro začátečníky: Změna režimu aneb registrace plátce a zrušení registrace plátce, ručení za daň – 9. část

Autor Ing. Ivana Pilařová

Ing. Ivana Pilařová

Nové Audio nahrávka15.5.2017 08:51 | Přinášíme Vám závěrečný devátý díl seriálu autorky paní Ing. Ivany Pilařové - Daň z přidané hodnoty pro začátečníky. Závěr seriálu je věnován změně režimu - registraci plátce, zrušení registrace plátce a ručení za daň.

Jiřina

Český účetní standard pro některé vybrané účetní jednotky č. 708 Odpisování dlouhodobého majetku

Autor Ing. Pěva Čouková

Ing. Pěva  Čouková

Nové Audio nahrávka9.5.2017 21:29 | Předkládáme Vám materiál nazvaný ČÚS 708 - Odpisování majetku pro rok 2017, který řeší komplexně odpisování. Navazuje na seriál k českým účetním standardům pro veřejný sektor.
Obdobný seriál máme dlouhodobě zpracovaný také pro podnikatele.
ČÚS 708 řeší zejména účetní odpisy, ale upozorňuje na novinku pro rok 2017 tj. daňové odpisování u svěřeného majetku např. příspěvkových organizací, které dosud nebylo možné!
Již čekáme jen na zveřejnění ve sbírce zákonů, pan prezident balíček změn minulý pátek podepsal.

Metodická informace GFŘ k uplatňování DPH ve svobodných pásmech

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

5.5.2017 17:06 | V dubnu 2017 vydalo GFŘ s určitým prodlením metodickou informaci k uplatňování ZDPH ve svobodných pásmech od 29. 7. 2016. Paní Olga Hochmannová Vám přináší komentář.
Petra

Ministerstvo hodlá prolomit mlčenlivost advokátů, daňových poradců a notářů

Autor Ing. Tomáš Hajdušek

Ing. Tomáš Hajdušek

5.5.2017 16:43 | Ministerstvo financí připravuje novelu daňového řádu, která by v případě jejího schválení výrazným způsobem prolomila stávající mlčenlivost advokátů, daňových poradců a notářů. Děje se tak pod praporem transpozice evropské směrnice o přístupu daňových orgánů k informacím z oblasti boje proti praní špinavých peněz. Více informací přináší pan Tomáš Hajdušek.
Petra

Úpravy rozpočtu

Autor Finanční správa ČR

 Finanční správa ČR

Audio nahrávka3.5.2017 17:39 | Článek reaguje na dva dotazy, jejichž předmětem je změna rozpočtu - rozpočtové opatření.
Je zde zdůrazněno, že rozpočtové opatření se uskutečňuje povinně. Rozpočtová opatření se evidují podle časové posloupnosti. Každou změnu schváleného rozpočtu provádí orgán územního samosprávného celku povinně rozpočtovým opatřením.
Od rozpočtového opatření je nutno odlišit rozpis rozpočtu podle § 14 odst. 1 zákona o rozpočtových pravidlech.
Schválený rozpočet měl být měněn rozpočtovým opatřením až po obdržení finančních prostředků, například u dotací.
Petra

Zaměstnávání důchodců

Autor Ing. Růžena Klímová

Ing. Růžena Klímová

Audio nahrávka25.4.2017 14:05 | Přinášíme Vám článek autorky paní Ing. Růženy Klímové, který se zabývá zaměstnáváním důchodců.
Víte, že je možné uzavřít s poživatelem starobního důchodu pracovní poměr jak na dobu určitou, tak na dobu neurčitou, aniž by důchodce ztratil nárok na výplatu důchodu?
Víte, že poživatel starobního nebo invalidního důchodu může podepsat Růžové prohlášení a má nárok na základní slevu podle § 35ba ZDP?
Více se dozvíte v článku.
Tereza

Odpovědnost za škodu

Autor Mgr. Zdeněk Schmied

Mgr. Zdeněk Schmied

Audio nahrávka13.4.2017 12:46 | Přinášíme Vám článek od autora pana Mgr. Zdeňka Schmieda, který se zabývá odpovědností za škodu v pracovněprávních vztazích. V článku se mimo jiné dozvíte, jaké jsou povinnosti zaměstnavatele a zaměstnance k náhradě škody nebo zabezpečení při pracovních úrazech a nemocech z povolání.
Tereza

Dnes je Po 22. 5. 2017, svátek má Emil

Novela DPH v roce 2017

Novinky ve srážkách ze mzdy k 1.1. 2017

Zdravotní pojištění 2. díl

Převodový můstek

Rekodifikace

Články ZDARMA

 

danovy specialista

danovy specialista

Autorský tým

Naši partneři

Komora daňových poradců ČRVOX - kurzy, semináře, rekvalifikaceATLAS consulting spol. s r. o. - softwarová společnost Nakladatelství BILANCE, spol. s r.o.NOVATIS s.r.o.Svaz účetních Hradec KrálovéAgentura BOVABRZO

Časopis účetnictví

Anketa

Líbí se Vám vzhled nového PORTÁLU?

Odreagujte se <<

Přečtěte si zajímavý článek od Neuvoo.cz, nového vyhledávače volných pracovních míst

Přečtěte si zajímavý článek od Neuvoo.cz, nového vyhledávače volných pracovních míst

Neuvoo je vyhledávač pracovních příležitostí, který shromažďuje všechny pracovní nabídky dostupné na internetu. Funguje podobně jako Google, jen pro pracovní nabídky. V současné době mají na stránkách okolo 400 000 volných pozic. Neuvoo funguje ve více než 60 zemích světa a z české stránky se návštěvník jednoduše dostane na ty ostatní. Během chvilky si tak můžete najít práci v Británii, Kanadě, jižní Americe nebo třeba na Novém Zélandu. více informací

Klenotník - nádherný příběh :)

Klenotník - nádherný příběh :)

Klenotník seděl u svého stolku a roztržitě hleděl na ulici výkladem malého elegantního obchodu, který mu patřil. Před výkladem se zastavila holčička a přitiskla nos na sklo. Oči modré jako nebe se jí rozzářily,... více informací

Kurzy měn

Vlajka meny EUR změna {value}%
Vlajka meny USD změna {value}%
Vlajka meny GBP změna {value}%
Vlajka meny CHF změna {value}%
REPO sazba ČNB

Počasí

Počasí Počasí Počasí
Počasí Počasí Počasí

Platební brána GoPay

Našimi klienty jsou

  • ABC AuditBDO Czech republicCCA Group a.s.Česká spořitelna a.s.Deloitte Advisory s.r.o.
  • DHLE-Consulting Czech s.r.o. Ernst & Young, s.r.o. Euro-Trend FINAUDIT s.r.o. Fučík a partneři
  • H&P Account Tax Consulting a.s.KPMGPPFTPA Horwath VORLÍČKOVÁ PARTNERS White & Case, advokátní kancelář
Prohlášení o ochraně osobních údajů | Všeobecné podmínky užívání internetových služeb | Obchodní podmínky provizního systému Účetního portálu
Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace