Poradna Videosemináře Semináře našeho portálu
Mzdová konference

Články

Podsekce (1863)

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              

Minimální mzda a co se zní odvozuje, zaručená mzda

Autor Ing. Pěva Čouková

Ing. Pěva  Čouková

Nové19.1.2017 14:11 | Minimální mzda je od roku 2017 vyšší, činí 11 tisíc Kč. V přehledu, který předkládáme, Vám připomínáme, že je nutné dodržovat nejen minimální mzdu, ale zejména zaručenou mzdu. Tedy mzdu podle vykonávané práce, která bude ve většině případů vyšší než 11 tis. Kč. Osobně doporučuji si svoje profese ve firmě zařadit do skupiny prací, aby bylo jasné, jaká zaručená mzda je. Dále bych upozornila, že se zrušila výjimka pro invalidní důchodce, kteří měli do konce roku 2016 minimální mzdu nižší. Od roku 2017 tedy všichni stejně.

Změny ve výpočtu exekučních srážek ze mzdy od 1. 1. 2017

Autor Ing. Růžena Klímová

Ing. Růžena Klímová

Nové Audio nahrávka17.1.2017 13:02 | Přinášíme Vám nový článek od autorky paní Ing. Růženy Klímové, který Vám prozradí, jaké jsou změny ve výpočtu provádění exekučních srážek ze mzdy od 1. 1. 2017. Článek obsahuje také příklady.
Víte, že s účinností od 1. 1. 2017 tedy od výplat za měsíc leden 2017 došlo ke změně nezabavitelné částky?
Víte, že je zrušeno omezení, že srážky se mohou provádět jen do poloviny hrubé mzdy?
Více se dozvíte v článku.
Tereza

Konsolidační vyhláška státu

Autor Ing. Simona Pacáková

Ing. Simona Pacáková

Nové13.1.2017 15:08 | Všechny obce, kraje a DSO musí jako spravující účetní jednotka do 15. 1. 2017 poslat „Seznam účetních jednotek patřících do dílčího konsolidačního celku státu“, a to podle § 11 odst. 1 Vyhlášky č. 312/2014 Sb. tzv. konsolidační vyhlášky státu. Tato tabulka slouží pro konsolidaci 2017 a patří tam samozřejmě i obchodní korporace.
Zda Vaše účetní jednotky uvedené v seznamu, budou spadat do konsolidace za rok 2017, se dozvíte z tzv. výčtu konsolidovaných jednotek státu, které jsou zahrnuty do konsolidačních celků státu, který bude zveřejněn do 10. 2. 2017.

Pozor na čestná prohlášení

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Nové Audio nahrávka13.1.2017 13:10 | Ze strany zaměstnanců se velmi často při pracovních cestách zaměstnanců prosazuje tzv. "čestné prohlášení", které však nemá zákonné opodstatnění. Podle zákoníku práce určuje všechny podmínky pracovních cest zaměstnanců vždy výhradně zaměstnavatel. Pozor tedy na čestná prohlášení. Více k danému tématu si přečtěte v článku autorky paní Marie Salačové.
Petra

Plánovaná změna zákona č. 235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty v roce 2017 (v rámci daňového balíčku změn)

Autor Ing. Bc. Lenka Zábojová

Ing. Bc. Lenka  Zábojová

Nové Audio nahrávka11.1.2017 13:39 | V Poslanecké sněmovně je zařazen na program 54. schůze Poslanecké sněmovny balíček změn pod sněmovním číslem 873 - Vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní a Pozměňovací a jiné návrhy k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní. Schůze Poslanecké sněmovny začala včera dne 10. 1. 2017 a balíček jde do třetího čtení. Dne 30. 11. 2016 proběhlo 2. čtení. tzv. daňového balíčku změn. Součástí tohoto daňového balíčku změn je i novela zákona o DPH. K tomuto sněmovnímu tisku byly přijaty 2 pozměňovací návrhy a to 16. 11. 2016 a 30. 11. 2016. Z pozměňovacího návrhu ze dne 30. 11. 2016 vyplývá, že k účinnosti novely zákona o DPH dojde dnem vyhlášení novelizujícího zákona. Kdy bude účinnost změn zatím nevíme, ale je jasné, že k 1. 1. 2017 tomu tak nebylo.

Novinky na dani z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2017

Autor Ing. Jana Procházková

Ing. Jana Procházková

Audio nahrávka6.1.2017 09:47 | Blíží se termín pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2017. Víte, jaké jsou novinky na dani z nemovitých věcí pro rok 2017? Novinky se dozvíte v článku od autorky paní Ing. Jany Procházkové, který obsahuje dva příklady a dozvíte se v něm, jaké jsou změny oproti roku 2016. Navíc jsme pro Vás aktualizovali přehled Sazby daně z nemovitých věcí, který naleznete v Přehledech části IV. Majetkové daně a daň silniční pod číslem 2.
Tereza

Změny náhrad cestovních výdajů s účinností od 1. 1. 2017

Autor JUDr. Marie Salačová

JUDr.  Marie Salačová

Audio nahrávka4.1.2017 11:34 | Přinášíme Vám nový článek s názvem "Změny náhrad cestovních výdajů s účinností od 1. 1. 2017" od autorky paní JUDr. Marie Salačové. Neboť, tak jako každý rok, tak i s účinností od 1. 1. 2017 dochází ke změně sazeb náhrad cestovních výdajů. K uvedenému datu dochází ke změně sazeb stravného, sazby základní náhrady a průměrných cen pohonných hmot pro používání soukromých silničních motorových vozidel při pracovních cestách zaměstnanců.
Tereza

Daň z přidané hodnoty pro začátečníky: Režim přenesení daňové povinnosti – 7. část

Autor Ing. Ivana Pilařová

Ing. Ivana Pilařová

Audio nahrávka2.1.2017 11:47 | Přinášíme Vám již sedmý díl pokračování ze seriálu autorky Ing. Ivany Pilařové, která se v článku zabývá režimem přenesení daňové povinnosti.
Víte, jaký je rozdíl mezi trvalým a dočasným režimem přenesení daňové povinnosti?
Více se dozvíte v článku, který je opět velmi poutavý.
Tereza

Místo zdanitelného plnění při dovozu pohonných hmot a Nejvyšší správní soud

Autor Ing. Tomáš Hajdušek

Ing. Tomáš Hajdušek

Audio nahrávka29.12.2016 16:06 | Vážení,

pokud se někdo potýká s odpočtem DPH v rámci řetězových obchodů při dovozu PHM ze zahraničí, tak Vám možná pomůže aktuální rozsudek (proklik na něj naleznete v článku).

Je to přesně tři roky, co byly benzínky klienta přepadeny finanční a celní správou a firma s dvacetiletou historií byla během několika hodin zlikvidována. Dnes již víme, že za pomoci nezákonného zajišťovacího příkazu – viz sbírkový 4 Afs 22/2015-104.

Mezitím se spor přesunul do otázky hmotně právní ohledně určení místa zdanitelného plnění. Z přiloženého rozsudku plyne, že i zde finanční správa zatím tahá za kratší konec – viz zejména body 59 až 61.

Je nutno konstatovat, že případ ani zdaleka ještě není u konce. Ale přiložený rozsudek může být pro mnohé inspirativní jak z hlediska naší argumentace, tak z hlediska hodnocení soudu.

Jistou zvláštností je, že rozsudek nám byl doručen dnes, tj. ve stejný den, jako bylo jeho zkrácené znění zveřejněno na úřední desce NSS. S tím jsem se ještě nesetkal a nevím, zda a o jaké poselství se jedná a komu je případně určeno.

P.

A pokud Vás tato problematika zajímá, přečtěte si tento článek pana Ing. Tomáše Hajduška.

Metodický dotaz – upozorněnı́ na problém novely účetních předpisů v oblasti konsolidovaných účetních závěrek

Autor Ing. Lubomír Harna

Ing.  Lubomír Harna

21.12.2016 14:44 | Přinášíme Vám zajímavou odpověď z MFČR na problematiku konsolidace, která se týká nevýznamných účetních jednotek.
Ve věci konsolidované účetní závěrky zaslal pan Ing. Lubomír Harna na MFČR metodický dotaz ohledně možnosti zahrnování nevýznamných dceřiných podniků. Odpověď MFČR potvrzuje tuto možnost, což je důležité nejen při sestavování konsolidovaných účetních závěrek, ale i pro výpočet limitů pro povinnost konsolidace.
Tereza

Dnes je Út 24. 1. 2017, svátek má Milena

banner-Co by měl o DPH vědět i neplátce s O. HochmannovouEET - metodický pokyn GFŘ - 2.dílNovela zákonného opatření dani o nemovitých věcí

Průvodce ČÚS-řešené

Upoutávka Objednejte si

Převodový můstek

Rekodifikace

Články ZDARMA

 

danovy specialista

danovy specialista

Autorský tým

Naši partneři

Komora daňových poradců ČRVOX - kurzy, semináře, rekvalifikaceATLAS consulting spol. s r. o. - softwarová společnost Nakladatelství BILANCE, spol. s r.o.NOVATIS s.r.o.Svaz účetních Hradec KrálovéAgentura BOVABRZO

Časopis účetnictví

Anketa

Líbí se Vám vzhled nového PORTÁLU?

Odreagujte se <<

Klenotník - nádherný příběh :)

Klenotník - nádherný příběh :)

Klenotník seděl u svého stolku a roztržitě hleděl na ulici výkladem malého elegantního obchodu, který mu patřil. Před výkladem se zastavila holčička a přitiskla nos na sklo. Oči modré jako nebe se jí rozzářily,... více informací

Po čem manažeři touží a co potřebují

Po čem manažeři touží a co potřebují

Každý zkušenější obchodník vám řekne, že chtít není to samé jako potřebovat. Každý zkušenější psycholog vám to potvrdí. Pojďme se na toto téma podívat očima manažera. více informací

Kurzy měn

Vlajka meny EUR změna {value}%
Vlajka meny USD změna {value}%
Vlajka meny GBP změna {value}%
Vlajka meny CHF změna {value}%
REPO sazba ČNB

Počasí

Počasí Počasí Počasí
Počasí Počasí Počasí

Platební brána GoPay

Našimi klienty jsou

  • ABC AuditBDO Czech republicCCA Group a.s.Česká spořitelna a.s.Deloitte Advisory s.r.o.
  • DHLE-Consulting Czech s.r.o. Ernst & Young, s.r.o. Euro-Trend FINAUDIT s.r.o. Fučík a partneři
  • H&P Account Tax Consulting a.s.KPMGPPFTPA Horwath VORLÍČKOVÁ PARTNERS White & Case, advokátní kancelář
Prohlášení o ochraně osobních údajů | Všeobecné podmínky užívání internetových služeb | Obchodní podmínky provizního systému Účetního portálu
Přidat do oblíbených
Oswald

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace