Příjmy společníka (jednatele) společnosti za práci pro společnost v rámci jejího předmětu podnikání jako příjmy ze závislé činnosti - I

Soubor

Rozhodl Krajský soud v Brně

5.12.2005 10:37

29 Ca 412/2001

Podle ustanovení §6 odst. 1 písm. b) zákona č. 586/1992 Sb. za příjmy ze závislé činnosti jsou považovány příjmy za práci členů družstev, společníků a jednatelů společností s ručením omezeným a komanditistů komanditních společností, a to i když nejsou povinni při výkonu práce pro družstvo nebo společnost dbát příkazů jiné osoby. Soud vychází z toho, že smyslem citovaného ustanovení je zdanit příjmy společníků a jednatelů společnosti s ručením omezeným za práci pro společnost jako příjmy ze závislé činnosti. Přitom prací pro společnost je nutno rozumět i živnostensky prováděné práce, které jsou v souladu s předmětem podnikání společnosti, neboť touto prací společník (jednatel) objektivně naplňuje podstatu společnosti, tj. její podnikání, a získává příjem.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.
Poradna

Aktuálně NOVINKY 2012

Autorský tým

Naši partneři

Komora daňových poradců ČRVOX - kurzy, semináře, rekvalifikaceATLAS consulting spol. s r. o. - softwarová společnost Nakladatelství BILANCE, spol. s r.o.

RPDP

Časopis účetnictví

Kalendář akcí

Dnes je Út 22. 5. 2012, svátek má Emil

Anketa

Líbí se Vám vzhled nového PORTÁLU?

Odreagujte se <<

Bylinkový čaj vás neuspí aneb časté spánkové mýty odhaleny

Bylinkový čaj vás neuspí aneb časté spánkové mýty odhaleny

Myslíte si, že sklenka vína před spaním vám pomůže usnout, nebo že můžete dohnat nedostatečný spánek o víkendech? Mýtů a polopravd kolem spánku existuje nespočet, co je na nich pravdy? více informací

Kurzy měn

Vlajka meny EUR změna {value}%
Vlajka meny USD změna {value}%
Vlajka meny GBP změna {value}%
Vlajka meny CHF změna {value}%

Počasí

Počasí Počasí Počasí Počasí

Platební brána GoPay

Našimi klienty jsou

  • ABC AuditBDO Czech republicCCA Group a.s.Česká spořitelna a.s.Deloitte Advisory s.r.o.
  • DHLE-Consulting Czech s.r.o. Ernst & Young, s.r.o. Euro-Trend FINAUDIT s.r.o. Fučík a partneři
  • Advokátní kancelář Hajduk a partneři s.r.o. KPMGPPFTPA Horwath VORLÍČKOVÁ PARTNERS White & Case, advokátní kancelář
Prohlášení o ochraně osobních údajů | Všeobecné podmínky užívání internetových služeb
Přidat do oblíbených
Oswald

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace