PŘISPĚLI JSME 90436 Kč – DĚKUJEME...

14. Daň z přidané hodnoty 2021 = VIII. BLOK - PANELOVÁ DISKUZE – ŽIVÉ SETKÁNÍ

Ing. Igor Pantůček Ing. Jiří Klíma

Datum: 14.10.2021
Autoři
: Ing. Igor Pantůček , Ing. Jiří Klíma 

Cena: 3400 Kč bez DPH

ks


  • Technické zhodnocení u nehmotného majetku po novele ZDP k 1. 1. 2021 u "nového" majetku a u "starého" majetku
  • Pozemky k prodeji u FO - klient nemůže prodat pozemky delší dobu, může rozparcelovat, aby prodal? Rozbor situace
  • Stavební plat a DPH ve vztahu k ekonomické činnosti
  • Jednatelé a DPH
  • Oprávnění vstupu na akci - § 10b ZDPH vztah akce offline akce versus online akce
  • Elektronicky poskytovanou službou nejsou - § 10i ZDPH, článek 7 odst. 3, písm. j) nařízení EU - vzdělávací služby, je-li obsah kurzů učitelem dodáván
  • vyúčtování služeb s nájmem prostor-dodávka plynu a vyúčtování plynu nebo tepla
  • Počítání obratu pro DPH u cestovní kanceláře
  • lze technické zhodnocení budovy, jež je v DPH je samostatným majetkem, mít pro DPH v obchodním majetku, i když budova v obchodním majetku pro DPH není - kamerový systém pro hlídání služebních automobilů, střeží i vchod budovy pro 100% osobní bydlení
  • OSS, jak hlídat sazby na zboží v jednotlivých zemích (klientovi "hlídá" e-shop, jak máme ale provádět kontrolu my?)
  • FO-neplátce DPH, osoba iden. k dani nakupuje zboží ( hračky ) z EU. Z tohoto důvodu se dříve registrovala jako osoba iden.k dani. Jak má postupovat z hlediska celního a DPH nyní, když Velká Británie spadá do 3.země? V jakém je nyní režimu? Co clo a DPH?

PANELOVÁ DISKUZE – ŽIVÉ SETKÁNÍ

PROGRAM:

✅ Panelová diskuze

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se
  • Lucka14.10.2021 16:35

    Děkuji za odpověď. Zlato měli při nákupu osvobozeno, nebyl proveden RCH.

  • dáša neum.14.10.2021 15:02

    Sazby DPH v EU jsou k dispozici v aktualitě zde https://www.ucetni-portal.cz/sazby-dph-v-eu-6054-a.html Dáša Neumannová

  • Lucka14.10.2021 14:58

    Dobrý den, mám otázku na investiční zlato. Jednatelé s.r.o. v roce 2018 nakoupili investiční zlato. V roce 2022 se chystají společnost s.r.o. prodat. Před prodejem společnosti by chtěli jako dvě FO investiční zlato odkoupit. Bude se jednat o osvobozené plnění bez nároku na odpočet? Není v tomto případě nějaká výjimka? Děkuji

  • Ester14.10.2021 14:56

    Z pokladniho dokladu ze zahranici (phm) nebudu narokovat dph do konce zari nasledujiciho roku po fu. Jsem platce dph. Mohu celkovou castku mit v danovych nakladech? Dekuji

  • RPIC14.10.2021 14:50

    Zdravím z Pardubic, děkuji za vaše odpovědi a mám ještě jeden dotaz:
    Nemovitost s byty, nebytovými prostory a parkovištěm je ve spoluvlastnictví dvou fyzických osob podíl 3/4 ¼. Obrat vybíraného nájmu nedosahuje limitu pro DPH. Menšinový spoluvlastník následně prodá svůj podíl ¼ novému spoluvlastníku - právnické osobě, která je plátcem DPH. Nakolik ovlivní vstup nového spoluvlastníka do evidence nájmů? Nájemné vybírá majoritní vlastník neplátce DPH. Pro úplnost uvádím, že spoluvlastníci nejsou v otázkách správy domu se shodě, minoritnímu spoluvlastníkovi jsou poskytovány informace o hospodaření domu v rámci ročního vyúčtování. Musí minoritní vlastník – plátce DPH uvádět jeho podíl příjmů ve svém přiznání k DPH a třeba z příjmů z parkovného odevzdávat DPH? Nestává se majoritní vlastník plátcem DPH – viz bývalá úprava sdružení bez právní subjektivity?
    Doufám, že je dotaz srozumitelný a děkuji za reakci.

  • Lenka14.10.2021 14:42

    Dobrý den, pokud tedy neplátce DPH pronajímá RD, jedná se o třípatrový RD, má tři nájemce na každém patře, je tam jeden společný plynový kotel a všem třem nájemcům rozúčtovává plyn, znamená to, že již se jedná o přeúčtování tepla a toto mu vstupuje do obratu? Děkuji

  • Jana14.10.2021 14:09

    FO-neplátce DPH, osoba iden. k dani nakupuje zboží ( hračky ) z EU. Z tohoto důvodu se dříve registrovala jako osoba iden.k dani. Jak má postupovat z hlediska celního a DPH nyní, když Velká Británie spadá do 3.země? V jakém je nyní režimu? Co clo a DPH?

  • RPIC14.10.2021 12:44

    Dobrý den, vracím se ještě k procesu OSS, kdo a kdy vyměří daň, kterou mám zaplatit za zaslané zboží např. do Dánska. Má dělat vyčíslení daně e-shop klienta nebo účetní systém, nebo mi částky DPH následně oznámí FÚ Brno na základě podaného přiznání na OSS.

  • Lenka14.10.2021 12:41

    Dobrý den, navazuji na dotaz ze včerejška, nám jako neplátcům DPH bylo fakturováno nesprávně pronajímatelem nebytových prostor nájemné nebytových prostor s DPH (08-10/21). Faktury jsou již uhrazené.
    Od 12.10.21 jsme se stali plátci. Žádat o opravu MĚSÍCŮ 08-10 budu nyní.
    Jakou formou musí dodavatel opravit? Doklad je chybný, co má vystavit a musí podat dodatečné přiznání? V jedné smlouvě si pronajímatel napsal-smluvně vymínil, že bude fakturovat DPH. To by bylo možné pouze u nebytových prostor pronajatých včetně vybavení (což ve smlouvě není)?
    Velmi děkuji za odpověď.

  • Tatiana14.10.2021 12:30

    Dobrý den,
    Český plátce měl (a má i dodnes) registrací k DPH v různých státech EU z toho důvodu, že docházelo k přemístění zboží do skladů AMAZONu a považovalo se o prodej vevnitř každého státu: sklad Amazon Německo – kupující FO v Německu. Zpracovaní příslušných přiznání zajišťuje společnost AVALARA (partnerská firma AMAZONu). Český plátce dostával info o výše příslušných daní, zaplatil a bylo vše vyřešeno. Současně do států EU zasílal zboží kupujícím (FO neplátce) ze skladu v Česku. Dříve v tomto případě vystavoval českou fakturu s českým DPH. Pro tyto případy od 1.7.2021 český plátce je zaregistrovaný k režimu OSS. Dotaz: mohou dva způsoby placení daně existovat současně? Děkuji Taťjana

  • Seha14.10.2021 12:14

    ještě k OSS. Je možné, že by stát neumožnil zpětnou registraci k OSS? Když se někdo probudí v červenci a už se nesmí registrovat k OSS za červenec? Je to v souladu s právem, aby nebyl umožněn nějaký opravný prostředek?

  • Andrea Odehnalová14.10.2021 09:44

    Dobrý den, objednáváme zboží na Taiwanu. Při objednání zboží je ihned vystavena faktura s datem objednání, i když je zboží dodáno až za 2 měsíce. Na faktuře je uveden dodavatel z Taiwanu, ale zboží je fyzicky odesláno ze skladu v Holandsku. Fakturu s holandským DIČ nám dodavatel nevystaví. Jak v tomto případě postupovat? Jak uvést tuto fakturu do daňového přiznání? Děkuji.

  • Ester14.10.2021 09:15

    Dobry den, rada bych se jen ujistila, zda je dany posup spravny. Z uctenek na phm je uplatnovana dph za spotrebovane phm, zaklad dane neni uplatnen danove pro DzP, avsak je uplatnen pausal na vozidlo 5000 Kc mesicne. Lze takto postupovat s tim, ze neni vedena kniha jizd? Dekuji za odpoved, Ester.

  • Jana14.10.2021 09:07

    Chci poděkovat za super seminář.

  • Seha14.10.2021 08:32

    Hezký den, chtěla bych rozebrat situaci kolem prodeje na dálku a OSS a nyní poprvé podávaného přiznání do Brna i z hlediska správy daní. Jednak nevím zda jde o daň, pokud to není naše česká, a jednak jsem se setkala se situací, kdy klient nestihl upravit software ve své vlastní fakturaci - sazby dle jednotlivých států EU - a všem univerzálně přisoudil 21% sazbu. Ta se samozřejmě při našem zaúčtování mění ve správnou a celkovou částku pak rozpadáme v účetnictví správně, takže přiznání pro OSS by mělo být v pořádku. Může to mít dopady? Občanům se doklady dodávat nemusí, tak doufám, že nejde o žádný přestupek. Děkuji.

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :