§ 23 odst. 4 písm. g)

Dobrý den,
FO uplatnuje výdaje procentem z příjmu. Jednomu zákazníkovi ale přefakturovává přesně to co nakoupí. Nakoupí zboží za 100, prodá za 100. Lze na ten příjem použít § 23 odst. 4 písm. g) , to znamená, že by se příjmy nezdanovaly? Nebo tím, že používá paušál, tak toto použít nejde? Kdyby byly skutečné výdaje, tak přijatou fakturu za zboží neuplatním a nezdaním ani příjem. Ale nevím, když uplatňuje výdaje procentem z příjmu. Děkuji.

Iva
Iva

Vloženo: 10.9.2018 19:44
Počet příspěvků: 2

Diskuze

  • Radka
    Radka

    Toto ustanovení nemůžete použít, pokud uplatňujete výdaje procentem z příjmu. Do příjmů patří všechny úhrady za prodané služby a zboží. Při uplatnění skutečných výdajů byste měla přijatou fakturu uplatnit ve výdajích a prodané zboží přiznat do příjmů. Pokud takových případů máte během roku více, je třeba přehodnotit uplatnění paušálu, a použít skutečné výdaje.

    12.9.2018 14:15
  • Iva
    Iva

    omlouvám, mělo tam být písmeno e) - tedy § 23 odst. 4 písmeno e)

    10.9.2018 19:47
Přidat komentář můžete jako zdarma registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace