Webinář: Přivýdělky studentů a brigádníků v daních - host Ing. Milan Lošťák - 26.6.2019 - 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Milan Lošťák 


 Členové od balíčku GOLD mají celý videoseminář,prokliky na naše přehledy a prezentaci ZDARMA.

 

  

Uzavírají se známky ve škole a nezadržitelně se blíží prázdniny.
A s prázdninami přicházejí studenti a brigádníci.

 • Jak máte „zmáknutou“ problematiku brigádníků a studentů?
 • Co nezletilé děti a dohoda o provedení práce?
 • Jak u nezletilého se souhlasem zákonného zástupce?
 • Jak je to s bonusy a benefity u brigádníků?
 • Jsou nějaká omezení pro nezletilé?
 • Jaké výhody má dohoda o pracovní činnosti pro brigádníka?


To a mnoho dalšího se dozvíte na dnešním webináři s Milanem Lošťákem, specialistou na závislou činnost.
Těšíme se na Milanovu energii a cenné informace.

S vděčností

P.

Webinář proběhl dne 26. 6. 2019 v 19:00 hod. s Pěvou Čoukovou a Ing. Milanem Lošťákem

 

Pěva Čouková

www.pevacoukova.cz

   

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se
 • Markéta3.7.2019 20:29

  Děkuji Vám za odpověď.

 • Pěva Čouková29.6.2019 19:25

  Děkuji našemu panu Mgr. Zdeňkovi Schmiedovi" V dotazu uvedená situace je mimořádně nestandardní, zejména z hlediska pouze doplňkové funkce dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, zejm. dohody o provedení práce, a to především s ohledem na omezený roční limit výkonu práce na tuto dohodu (max. 300 hodin).
  Čistě z hlediska pracovněprávního podle § 77 odst. 2 zákoníku práce platí, že na práci konanou na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr se vztahuje úprava pro výkon práce v pracovním poměru s výjimkou, mimo jiné, překážek v práci na straně zaměstnance a cestovních náhrad (není-li v dohodě výslovně sjednáno, že zaměstnanci cestovní náhrady náleží). Cestovní náhrady však souvisejí jen s výkonem práce.
  A právě z tohoto hlediska je třeba především určit, zda školení zaměstnance má povahu prohlubování kvalifikace nebo zvyšování kvalifikace. Zatímco prohlubování kvalifikace podle § 230 zákoníku práce je považováno za výkon práce, za který přísluší mzda nebo plat, zvyšování kvalifikace podle § 205 ve spojení s § 231, je-li v souladu s potřebou zaměstnavatele, je překážkou v práci na straně zaměstnance, za kterou mu přísluší náhrada mzdy nebo platu.
  V obou případech tedy platí, že zaměstnanec musí být po dobu prohlubování či zvyšování kvalifikace zabezpečen odměnou, ledažeby zvyšování kvalifikace nebylo v souladu s potřebou zaměstnavatele, a v takovém případě by si zaměstnanec zvyšoval kvalifikace tzv. "na vlastní pěst" a mimo pracovní dobu.
  Zda se jedná o prohlubování nebo zvyšování kvalifikace musí zaměstnavatel dovodit z rozdílnosti definic obou pojmů (viz § 230 odst. 1 a § 231 odst. 1 zák. práce). Eventuálně se v dotazovaném případě může také jednat o zaškolení nebo zaučení zaměstnance, který vstupuje do zaměstnání bez kvalifikace, avšak podle § 228 odst. 1 zákoníku práce i v tomto případě zaměstnanci po dobu zaškolení či zaučení přísluší mzda nebo plat.
  V závěru si dovoluji vyslovit názor, že ve všech třech případech by se doba účasti na školení započítávala do limitu dohody o provedení práce, a jak shora uvedeno, ve všech těchto případech by zaměstnanci příslušela odměna z dohody, popřípadě náhrada odměny z dohody.
  Jak by to bylo z hlediska účelně vynaložených nákladů na dosažení příjmu zaměstnavatele a zda by náklady takto vynaložené bylo možno považovat za daňově uznatelné ponechávám stranou, neboť k posouzení této otázky nejsem odborně způsobilý.".
  S pozdravem
  Zdeněk Schmied


 • Markéta26.6.2019 20:09

  Dobrý den, zdravím Vás do Bohuňovic. Měla bych jeden dotaz. Může zaměstnavatel uzavřít se zaměstnancem DPP na konkrétní časový úsek v měsíci za nula Kč s tím, že v daném období bude zaměstnanec vyslán na školení důležité pro jeho práci pro daného zaměstnavatele v dalších měsících? Součástí smlouvy o DPP bude závazek zaměstnavatele uhradit cestovní náhrady související s touto cestou na školení. Děkuji.

OSS, IOSS Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :