Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   12Následující

Daň z přidané hodnoty pro začátečníky: Režim přenesení daňové povinnosti – 7. část

Autor Ing. Ivana Pilařová

Ing. Ivana Pilařová

Audio nahrávka2.1.2017 11:47 | Přinášíme Vám již sedmý díl pokračování ze seriálu autorky Ing. Ivany Pilařové, která se v článku zabývá režimem přenesení daňové povinnosti.
Víte, jaký je rozdíl mezi trvalým a dočasným režimem přenesení daňové povinnosti?
Více se dozvíte v článku, který je opět velmi poutavý.
Tereza

Společný systém zdanění při převodu obchodního závodu, výměně podílu, fúzi a rozdělení obchodních korporací – 3. díl

Autor Ing. Dalimila Švihálková Mirčevská

Ing.  Dalimila Švihálková Mirčevská

Sdílí Codexis Audio nahrávka8.12.2016 14:42 | Přinášíme Vám již třetí díl ze seriálu článků s názvem "Společný systém zdanění při převodu obchodního závodu, výměně podílu, fúzi a rozdělení obchodních korporací". Článek se zabývá výměnou podílů, součástí článků je také příklad.

Tereza

Nový formulář daňového přiznání k DPH beze změn ve vyplňování

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

16.9.2016 14:15 | Přinášíme Vám nový článek od autorky paní Ing. Olgy Hochmannové, který je o novém formuláři daňového přiznání k DPH beze změn ve vyplňování.

Pokyn GFŘ D-29 k promíjení pokut souvisejících s kontrolním hlášením

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Audio nahrávka11.8.2016 14:37 | Přinášíme Vám článek s názvem Pokyn GFŘ D-29 k promíjení pokut souvisejících s kontrolním hlášením, kde se např. můžete dozvědět jakou výši pokuty dostanete za nepodání kontrolního hlášení.

Daň z přidané hodnoty pro začátečníky: Základní pojmy a základní principy u daně z přidané hodnoty – 1. část

Autor Ing. Ivana Pilařová

Ing. Ivana Pilařová

Audio nahrávka1.8.2016 13:44 | Za seriál, který „opakuje problematiku DPH od začátku“, jsem opravdu upřímně ráda. Bez DPH se podle mne neobejde žádná účetní, tak jak píše kolegyně Ivana. Účetní, která si myslí, že účtuje jen neplátce a nepotřebuje zákon o DPH, může udělat velký problém. Problém samozřejmě finanční, nejednou jsem to ve své praxi viděla. V článku nechybí praktické příklady, což je prima, a já se moc se těším na další díl.
P.

Kontrolní hlášení, odpočty DPH a metodická informace GFŘ k postupu správců daně při ověřování kontrolních hlášení

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Audio nahrávka25.5.2016 12:49 | S kontrolním hlášením, které se povinně podává od r. 2016, se v současné době setkali již všichni plátci DPH. Někteří z nich se po jeho podání museli již i vyrovnávat s reakcí správců daně a případnou žádostí o vyjasnění, upřesnění či opravu některých údajů. V souvislosti s tím bych chtěla alespoň stručně upozornit na to, jak jsou správci daně metodicky vedeni ke zpracování a prověřování údajů z podaných KH. Jejich postup by měl vycházet mj. z metodického materiálu, který v r. 2016 vypracovalo GFŘ pro správce daně jako „Taktické postupy k prověření rozdílů zjištěných při zpracování kontrolních hlášení na úrovni „lehké“ analytiky“.

Příklad k dani z příjmů fyzických osob – stanovení daňové povinnosti pracujícího důchodce 2015

Autor Ing. Zuzana Rylová Ph.D.

Ing. Zuzana Rylová Ph.D.

23.3.2016 13:19 | Z horkých aktualit: Zpracováváte přiznání starobnímu důchodci? Pokud ano, zrekapituluji Vám některé naše postřehy z letošních přiznání k dani z příjmů fyzických osob.

Podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období 2015 – 2. část

Autor Ing. Lenka Rajnošková Černá

Ing. Lenka Rajnošková Černá

Audio nahrávka1.3.2016 07:00 | Druhý díl seriálu k podání daně z příjmů fyzických osob paní Ing. Lenky Rajnoškové Černé nám připomíná jednak lhůty pro podání daňového přiznání, jednak způsoby podání daňového přiznání. Čas podání daňového přiznání se blíží a věřím, že se většina z Vás stejně jako já věnuje přiznání nejen právnických osob, ale také fyzických osob. Většinou pro rodinu, kamarády a samozřejmě také naše klienty.

Účetní a daňové chyby v daňových přiznáních fyzických a právnických osob v podmínkách roku 2016 - díl šestý - právnické osoby: Zákonné opravné položky k pohledávkám v podmínkách roku 2015

Autor Ing. Ivana Pilařová

Ing. Ivana Pilařová

Audio nahrávka11.2.2016 06:59 | Pokračujeme v seriálu paní Ivany Pilařové k účetní závěrce 2015, a to konkrétně 6. dílem – Zákonné opravné položky k pohledávkám v podmínkách roku 2015.
Připomeneme si předchozí díly, protože závěrka roku 2015 se přiblížila a bylo by super si díly načíst.

Nezdanitelná část základu daně z příjmů fyzických osob

Autor Ing. Milan Lošťák

Ing. Milan Lošťák

Audio nahrávka10.2.2016 09:59 | Přinášíme Vám článek od Ing. Milana Lošťáka na téma nezdanitelná část základu daně z příjmů fyzických osob. Teprve až po skončení kalendářního roku umožňuje zákon snížit celkový základ daně u poplatníků daně z příjmů fyzických osob uplatněním odpočtu tzv. nezdanitelných částek. Jejich roční úhrnná výše je u každého poplatníka různá a vyjadřuje jeho osobní aktivity ke snížení vlastní daňové povinnosti. Odpočty těchto částek se projevují snížením ročního základu daně ještě před výpočtem roční daňové povinnosti a před uplatněním slev na dani, popř. před uplatněním daňového zvýhodnění na děti.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace