Články

FILTR        Autor      Rok      
ŘAZENÍ              
VŠEPředchozí   1Následující

Společný systém zdanění při převodu obchodního závodu, výměně podílu, fúzi a rozdělení obchodních korporací – 3. díl

Autor Ing.  Dalimila Švihálková Mirčevská 

Ing.  Dalimila Švihálková Mirčevská

Sdílí Codexis Audio nahrávka8.12.2016 14:42 | Přinášíme Vám již třetí díl ze seriálu článků s názvem "Společný systém zdanění při převodu obchodního závodu, výměně podílu, fúzi a rozdělení obchodních korporací". Článek se zabývá výměnou podílů, součástí článků je také příklad.

Tereza

Příklad k dani z příjmů fyzických osob – stanovení daňové povinnosti pracujícího důchodce 2015

Autor Ing. Zuzana Rylová Ph.D.

Ing. Zuzana Rylová Ph.D.

23.3.2016 13:19 | Z horkých aktualit: Zpracováváte přiznání starobnímu důchodci? Pokud ano, zrekapituluji Vám některé naše postřehy z letošních přiznání k dani z příjmů fyzických osob.

Podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období 2015 – 2. část

Autor Ing. Lenka Rajnošková Černá 

Ing. Lenka Rajnošková Černá

Audio nahrávka1.3.2016 07:00 | Druhý díl seriálu k podání daně z příjmů fyzických osob paní Ing. Lenky Rajnoškové Černé nám připomíná jednak lhůty pro podání daňového přiznání, jednak způsoby podání daňového přiznání. Čas podání daňového přiznání se blíží a věřím, že se většina z Vás stejně jako já věnuje přiznání nejen právnických osob, ale také fyzických osob. Většinou pro rodinu, kamarády a samozřejmě také naše klienty.

Účetní a daňové chyby v daňových přiznáních fyzických a právnických osob v podmínkách roku 2016 - díl šestý - právnické osoby: Zákonné opravné položky k pohledávkám v podmínkách roku 2015

Autor Ing. Ivana Pilařová 

Ing. Ivana Pilařová

Audio nahrávka11.2.2016 06:59 | Pokračujeme v seriálu paní Ivany Pilařové k účetní závěrce 2015, a to konkrétně 6. dílem – Zákonné opravné položky k pohledávkám v podmínkách roku 2015.
Připomeneme si předchozí díly, protože závěrka roku 2015 se přiblížila a bylo by super si díly načíst.

Nezdanitelná část základu daně z příjmů fyzických osob

Autor Ing. Milan Lošťák 

Ing. Milan Lošťák

Audio nahrávka10.2.2016 09:59 | Přinášíme Vám článek od Ing. Milana Lošťáka na téma nezdanitelná část základu daně z příjmů fyzických osob. Teprve až po skončení kalendářního roku umožňuje zákon snížit celkový základ daně u poplatníků daně z příjmů fyzických osob uplatněním odpočtu tzv. nezdanitelných částek. Jejich roční úhrnná výše je u každého poplatníka různá a vyjadřuje jeho osobní aktivity ke snížení vlastní daňové povinnosti. Odpočty těchto částek se projevují snížením ročního základu daně ještě před výpočtem roční daňové povinnosti a před uplatněním slev na dani, popř. před uplatněním daňového zvýhodnění na děti.

Podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období 2015 – 1. část

Autor Ing. Lenka Rajnošková Černá 

Ing. Lenka Rajnošková Černá

Audio nahrávka4.2.2016 15:08 | Článek paní Lenky Rajnoškové nám přehledně rekapituluje povinnosti podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2015. Uvádí, kdy se přiznání podávat nemusí.
Pokud budete podávat přiznání k dani z příjmů fyzických osob ať už vlastní nebo za svoje blízké či klienty, doporučuji si propočítat příklady, které pro Vás připravila paní Zuzana Rylová. Kde je najdete mezi příklady, mají druh DPF (daň z příjmů fyzických osob) a máme jich tam na „trénování“ deset, a to opět v plné i prázdné verzi.
Tak s chutí do čtení a počítání…
P.

ČÚS 007 Inventarizační rozdíly a ztráty v rámci norem přirozených úbytků zásob

Autor Ing. Pěva Čouková 

Ing. Pěva Čouková

23.8.2013 10:40 | Základní postupy účtování o inventarizačních rozdílech a ztrátách v rámci norem přirozených úbytků zásob.

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace