Daň z přidané hodnoty pro začátečníky: Kontrolní hlášení - 10. část

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • S účinností od 1. 1. 2016 všichni známe Kontrolní hlášení. Tento formulář nesmí chybět ani v seriálu (PDF, 775.1 kB)

Autor Ing. Ivana Pilařová

27.6.2017 13:14

Ing. Ivana Pilařová
S účinností od 1. 1. 2016 všichni známe Kontrolní hlášení. Tento formulář nesmí chybět ani v seriálu DPH pro začátečníky od paní Ivany Pilařové.
Víte, kdo kontrolní hlášení podává a kdo ne?
Víte, jak řešit chyby v kontrolním hlášení?
Přibližme si jednotlivé části formuláře.

Petra

1.     Úvod - Kontrolní hlášení jako mechanismus boje proti daňovým únikům

 

S účinností od 1. 1. 2016 je Kontrolní hlášení skutečností, se kterou se všichni plátci museli vyrovnat. Právní opora Kontrolního hlášení je v §101c – 101i ZDPH. I když je již polovina roku 2017, není zcela od věci se ke Kontrolnímu hlášení vrátit a ověřit si (či nově zjistit) zda se i námi sestavené Kontrolní hlášení shoduje s tím, jak má podle zákona vypadat.

 

Největší komplikace jsme pochopitelně řešili v prvních dvou Kontrolních hlášeních, od té doby možná řada z nás spoléhá na správné nastavení účetního software. Pojďme se přesvědčit, že to, co děláme rutinně každý měsíc, je opravdu v pořádku. Navíc – všichni nemají všechno, možná jste se nikdy „neutkali“ s A2 nebo A3. Je otázka, zda až nás to potká, budeme si vědět rady.

 

Ke Kontrolnímu hlášení (dále jen „KH“) je třeba přistupovat jako k nástroji státu k boji proti daňovým únikům, asi ze zkušenosti všichni víme, že kontrolní orgány s Kontrolním hlášením skutečně pracují, proto je třeba Kontrolní hlášení vypracovat nejen včas, ale také správně, ušetříme si tím nejen častou neformální komunikaci se správcem daně, ale i možné výzvy, na které musíme reagovat a to pokud možno správně a včas. 

 

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace