Daňové, účetní a související novinky začátku roku 2019

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

8.2.2019 11:46 - zdroj: Účetní Portál

Zajímají Vás daňové, účetní a související novinky začátku roku 2019? Přinášíme Vám článek od paní Ivany Pilařové, který je bohatý na informace, jež se aktuálně řeší.
Probereme nejen oblast zákona o evidenci tržeb, zákona o daních z příjmů, zákona o DPH, zákona o veřejných rejstřících, zákona o sociálním pojištění, účetnictví, ale také závěry nejaktuálnějších Koordinačních výborů a judikátů Nejvyššího správního soudu.
Víte, zda je daň z nabytí nemovitých věcí součástí nabývané nemovité věci?
Víte, jak je to s vykazováním nehmotných výsledků výzkumu a vývoje?
To a více se dozvíte v článku.

Petra

PLATÍ pro rok 2019

1 Zákon o evidenci tržeb

V poslanecké sněmovně je projednáván vládní návrh zákona na změnu zákona o evidenci tržeb – Sněmovní tisk 205.Přestože není zaručeno, že novela projde a v jaké konečné podobě, je jistě zajímavé do vládního návrhu zákona nahlédnout. Některé body jsou průběžně komentovány sdělovacími prostředky a je možné, že doznají v legislativním procesu změny.

  1. Omezení působnosti zákona jen na tržby dosažené na území ČR dosud je totiž působnost zákona pro české daňové rezidenty celosvětová na příjmy dosažené kdekoliv na světě. Omezení působnosti není výzvou k nepřiznávání těchto tržeb, nicméně kontrola celosvětové působnosti zákona byla jistě nad síly státní správy.
  2. Novinka v podobě zavedení „zvláštního režimu“ (§ 11a ZoET) pro ty daňové subjekty, které splní podmínky zákona o podají žádost o povolení tohoto režimu (podmínky viz dále). Zvláštní režim, pokud bude daňovému subjektu povolen, představuje:
  • Povinnost vydávání a archivace papírových účtenek vydaných státní správou - tzv. „blok účtenek“ (§ 15a ZoET).

 

....

 

Vidíte nyní zkrácený text, objednejte si placený balíček.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace