(De)regulace cen v pohřebnictví – 1. část

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • (De)regulace cen v pohřebnictví – 1. část (PDF, 160.9 kB)

Autor Mgr. Tomáš Kotrlý, Th.D.

14.8.2020 13:10

Mgr. Tomáš Kotrlý, Th.D.
Částečná deregulace cen v pohřebnictví je pro úředníky obcí v roli provozovatelů pohřebišť a podnikatele v tomto odvětví vítaným krokem, se kterým nyní přichází ministryně financí Alena Schillerová. Úsilí Ministerstva pro místní rozvoj, Svazu měst a obcí a Sdružení pohřebnictví se tak po dlouhých letech marné snahy snad dočká naplnění. Na druhou stranu je třeba přiznat, že v některých obcích a městech se lidé budou častěji setkávat se zdražováním hřbitovních poplatků. Doufejme, že vyšší příjmy plynoucí od pozůstalých osob do obecních pokladen najdou své využití právě při zkvalitňování a rozšiřování služeb spojených s místy posledního odpočinku. Jak zoufale působí krásně udržované rodinné hroby na jinak zcela zanedbaném pohřebišti.

Tomáš Kotrlý

Mohlo by vás zajímat

Články

Informace GFŘ a ministerstev

PLATÍ pro rok 2020

1. Úvod

Vybrané ceny služeb a zboží v ekonomicky a účetně měřitelném odvětví pohřebnictví podléhají v České republice déle než čtvrt století stanovení nebo přímému usměrňování jejich výše. Obce i kraje mohou svým nařízením o maximálních cenách regulovat téměř všechny položky v pohřebních, kremačních a hřbitovních službách. Ministerstvo financí (dále jen „MF“) je v této oblasti podporuje a dozoruje. A nejen to, samo se od roku 1994 postupně stalo stáním cenovým regulátorem v takové šíři, že by bylo velmi zajímavé jeho kompetence porovnat s Evropou, zda se nestalo v této marginalizované oblasti naprostým solitérem. Nejedná se o společnou politiku EU, a tak nic podle mého názoru zvenku nebránilo tomu, aby Česká republika stanula v délce a rozsahu regulace cen v evropském pohřebnictví na pomyslném vrcholu.

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace