BLACK FRIDAY » KONČÍME ZA ...
Máme již 152 objednávek, děkujeme ❤️

EET a daň z příjmů a související novinky - podzim 2019

Vidíte nyní zkrácený text, pro zobrazení plné verze si zakupte členství na Účetním Portálu.

3.12.2019 20:15 - zdroj: Účetní Portál

Přinášíme Vám velmi zajímavé a výživné shrnutí novel a všeho, co se událo od začátku letošního roku do jeho podzimu od paní Ivany Pilařové.
Zcela určitě zde „kraluje“ dlouho očekávaná novela zákona o evidenci tržeb, která konečně zavádí rovné zacházení pro všechny podnikatele a od 1. 5. 2020 je povinná evidence tržeb v hotovosti pro všechny. Výjimek je opravdu pár a všechny je v článku najdete. Novinkou je tzv. zvláštní režim.
Je zde dále komentář k novele ZDP, která je účinná od 1. 4. 2019, nicméně většina úprav je platná pro zdaňovací období, které následuje po tomto datu. Často to tedy bude od 1. 1. 2020.
Jsou zde i tři problematická témata, konkrétně daňová neuznatelnost nadměrných výpůjčních nákladů, exit tax a pravidla zdanění ovládané společnosti. Tato témata jsem již dříve rozebírala ve svých článcích a troufnu si odhadovat, že se budou týkat málokoho z vás. Celkově je to velmi zajímavé čtení.

P.

PLATNÉ od 01.04.2019

1. Novela zákona o evidenci tržeb – zákon č. 256/2019 Sb.1

1. Omezení působnosti zákona jen na tržby dosažené na území ČR. Dosud je totiž působnost zákona pro české daňové rezidenty celosvětová na příjmy dosažené kdekoliv na světě. Omezení působnosti není výzvou k nepřiznávání těchto tržeb, nicméně kontrola celosvětové působnosti zákona byla jistě nad síly státní správy.

2. Novinka v podobě zavedení „zvláštního režimu“ (§ 11a zákona č. 112/2016 Sb, o evidenci tržeb, ve znění pozdějších předpisů, dále jen „ZoET“) pro ty daňové subjekty, které splní podmínky zákona a podají žádost o povolení tohoto režimu (podmínky viz dále). Zvláštní režim, pokud bude daňovému subjektu povolen, představuje:

...

Mohlo by vás zajímat

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :