Exekuce a insolvenční řízení - praktický dotaz

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Exekuce a insolvenční řízení - praktický dotaz (PDF, 27.8 kB)

Autor Ing. Růžena Klímová

8.12.2014 07:41

Ing. Růžena Klímová
V měsíci bylo doručena zaměstnavateli exekuce na zaměstnance a v témže měsíci bylo zahájeno insolvenční řízení. Zaměstnanec však přinesl písemný nesouhlas s deponováním finančních prostředků.
Jak postupovat při srážkách ze mzdy se dozvíme v praktickém dotazu od Ing. Růženy Klímové.

PLATÍ pro rok 2014

Dobrý den,  

dne 1.1.2014 k nám do zaměstnání nastoupila nová pracovnice. Dne 13.2. (po výplatách) přišel na její jméno první exekuční příkaz. Ještě před zpracováním a odesláním dalších mezd, přišlo oznámení, že dne 19.2. 2014 bylo zahájeno insolvenční řízení. Tato zaměstnankyně přišla a přinesla mi písemný nesouhlas s deponováním jejích finančních prostředků na účet zaměstnavatele. Absolvovala jsem školení a tam se dozvěděla, že pokud je zaměstnanec v insolvenčním řízení, nemám právo mu strhávat ani stravné, natož deponovat finanční prostředky, což jsem respektovala a pracovnici celou mzdu vyplatila v hotovosti (též na její přání). Nyní mě zaměstnankyně exekutorského úřadu "bombarduje" výhružnými telefonáty, že nás (zaměstnavatele) bude žalovat. Jsem přesvědčená, že jsem postupovala správně, jen teď nevím, jak přesvědčit exekutorský úřad. Poradíte mi prosím, je to opravdu nepříjemná situace. Děkuji!

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace