Jak na prodej a nákup ojetého automobilu u plátce DPH

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Jak na prodej a nákup ojetého automobilu u plátce DPH (PDF, 78.1 kB)

Autor Tomáš Líbal

3.8.2015 08:00

 Tomáš Líbal
Článek nám ukáže, jak vypadá prodejní schéma při prodeji automobilu z pohledu DPH. Prodej automobilu aneb jak se vyhnout " daňové pasti".

PLATÍ pro rok 2015

Článek byl publikován v časopisu Účetnictví (Bilance, spol. s r.o.) čísle 8/2013. Text byl upraven podle právního stavu platného k 1. 1. 2015.

 

Na nákup nového firemního automobilu není vždy k dispozici dostatek finančních prostředků. Ne vždy je nákup nového firemního automobilu ekonomicky efektivní. Častým řešením takové situace je pořízení použitého (ojetého) auta. Ve své praxi se však setkávám se skutečností, kdy se zdánlivě výhodný nákup použitého auta stane „daňovou pastí“, do které plátce DPH snadno spadne. Výsledkem může být zbytečná finanční ztráta vzniklá z rozdílu mezi pořizovací a prodejní cenou automobilu. Při pořízení ojetého auta je nepochybně třeba konzultovat jeho technický stav s odborníkem v oblasti motorových vozidel, dále skutečnost, zda s vozidlem není spojen nějaký právní problém, se znalcem práva, ale neméně důležité je u plátců uvážení pořízení ojetého auta i z pohledu DPH.

 

Většinou bude...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace