Jak prodat bezpečně majetek obce?

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Jak prodat bezpečně majetek obce? (PDF, 99.1 kB)

Autor JUDr. Miroslav Kubánek

8.7.2020 12:39

JUDr. Miroslav Kubánek
Jak prodat bezpečně majetek obce je otázka jednoduchá, ovšem odpověď na ni zase až tak jednoduchá není. Jednoduchou odpovědí právníka by mohlo být, že žádný právní vztah (včetně převodu majetku) není bezpečný. U obcí se nebezpečí násobí postavením obce jako veřejnoprávní korporace, která je nad rámec obecné soukromoprávní úpravy (zejm. občanský zákoník) svázána vlastním zákonem. V každém případě základ pro odpověď hledejme v zákoně o obcích.

Miroslav Kubánek

Mohlo by vás zajímat

PLATÍ pro rok 2020

1. Úvod

Především, nakládání s majetkem obce, včetně prodeje, patří do výkonu samostatné působnosti obce, kdy obec spravuje své záležitosti samostatně a orgány krajů či státu mohou do této působnosti zasahovat pouze vyžaduje-li to ochrana zákona a pouze zákonným způsobem [§ 7 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „obecní zřízení“)]. Orgány, které přímo ze zákona rozhodují v samostatné působnosti jsou zastupitelstvo obce a rada obce (přičemž v obcích, kde není rada volena, určité její pravomoci přebírá starosta obce.

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace