ČÚS-002-002 - Jednoduché účetnictví § 38h ZÚ

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Stáhni plný

  • ČÚS 002-002 řešení (PDF, 67.6 kB)

Stáhni prázdný

  • ČÚS 002-002 zadání (PDF, 77.8 kB)

Autor Ing. Pěva Čouková 

21.8.2012 11:04

Ing. Pěva Čouková

PLATNÉ od 01.01.2008

Změna § 38a – novela zákona o účetnictví č. 348/2007 Sb.

 

§ 38a zákona o účetnictví, řeší možnost účtování v jednoduchém účetnictví pro vyjmenované subjekty.

 

Příklad č. 1

Subjekt vznikl v roce 2004 a nemohl tedy splnit podmínku vedení jednoduchého účetnictví k 31. 12. 2003.

 

Rok

Celkové příjmy

v mil. Kč

Je účetní jednotkou?

Účetnictví nebo daňová evidence

Komentář 

 
 

2004

1

ANO

Účetnictví

 Subjekt vznikl v roce 2004

 

2005

1

ANO

Účetnictví

 Subjekt vznikl v roce 2004

 

2006

1

ANO

Účetnictví

 Subjekt vznikl v roce 2004

 

2007

1

ANO

Účetnictví

 Subjekt vznikl v roce 2004

 

2008

1

ANO

Možnost vedení jednoduchého účetnictví

 Novela § 38a zákona o účetnictví

 

 

 

Příklad č. 2

Subjekt vznikl v roce 2001 a vedl tedy k 31. 12. 2003 jednoduché účetnictví

Rok

Celkové příjmy

v mil. Kč

Je účetní jednotkou?

Účetnictví nebo daňová evidence

Komentář 

 
 

2004

1

ANO

Možnost vedení jednoduchého účetnictví – volba – mohl také vést účetnictví

Podle přechodných ustanovení k zákonu o účetnictví bod 2. k novele č. 437/2003 Sb.novelou č. 669/2004 Sb.může vést do 31. 12. 2004 jednoduché účetnictví

( povinnost vést účetnictví od 1. 1. 2005)

 

2005

1

ANO

Možnost vedení jednoduchého účetnictví – volba – mohl také vést účetnictví

 

 Podle nového § 38a v zákoně o účetnictví k 1. 1. 2005 a může vést nadále jednoduché účetnictví do 31. 12. 2006 – novela zákonem č. 669/2004 Sb.

( povinost vést účetnictví je až

od 1. 1. 2007)

 

 

2006

1

ANO

 

2007

1

ANO

Možnost vedení jednoduchého účetnictví – volba – mohl také vést účetnictví

 Podle novelizace § 38a v zákoně o účetnictví k 1. 1. 2007 a může vést nadále jednoduché účetnictví do 31. 12. 2007 – novela zákonem č. č. 264/2006 Sb.

( povinost vést účetnictví od 1. 1. 2008)

 

2008

1

ANO

Možnost vedení jednoduchého účetnictví– volba – může nadále také vést účetnictví

 Podle novelizace § 38a zákona o účetnictví, pokud nedosáhl subjekt posledním uzavřeném účetním období celkové příjmy 3 000 000 Kč, může vést bez omezení jednoduché účetnictví. Nutno kontrolovat každé uzavřené účetní účetní období.

 

 

Vidíte zadání příkladu, pro řešení si objednejte placenou registraci.

Mohlo by vás zajímat

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace