konferenční poplatek v EU a DPH

Prosím o radu, nikdy jsem to nedělala:
Mám fakturu z Holandska, za konferenční poplatek pro našeho ZAMce. Konference se koná v Holandsku.
Na faktuře je uvedeno naše i jejich DIČ. DPH není vyčíslena. Musím provést samovyměření nebo odvádějí oni?
Děkuji pěkně zkušenější za odpověď?

Zdeňka
Zdeňka

Vloženo: 1.10.2019 10:31
Počet příspěvků: 1

Diskuze

  • Jaroslav Dostál
    Jaroslav Dostál

    Zdravím,

    ano, provádí se samovyměření DPH (režim reverse charge). Jde o službu poskytnutou z jiného státu tuzemské osobě, takže místo plnění je v ČR (§ 9 ZDPH) a samovyměření proběhne podle § 24 a § 108/1/c/1 ZDPH. Podmínky pro nárok na odpočet jsou standardní, takže v obvyklých případech je samovyměřená daň zcela kompenzovaná odpočtem. Do kontrolního hlášení se samovyměření promítne v sekci A.2

    Stačí to takto?

    12.11.2019 12:16
Přidat komentář můžete jako zdarma registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace