Konsolidace - 1. část

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Konsolidace - 1. část (PDF, 108.2 kB)

Autor Daniel Horad

24.2.2020 20:53

 Daniel Horad
Přinášíme Vám první z šesti článků seriálu na téma „konsolidace“ od ing. Daniela Horada. Možná patříte ke skupině podniků, které by měly sestavovat konsolidovanou účetní závěrku, ale nevíte o tom. Možná se konsolidovat chystáte a máte z toho obavy. Věřím, že čtivé a srozumitelné články pana Horada je rozptýlí a na Vaší cestě ke konsolidaci Vám pomohou.

Jana

PLATÍ pro rok 2020

1. Úvod

Snad je to jen dojem v mé „bublině“, ale konsolidace se v posledních několika letech dostala na výsluní. A je to nejen tím, že byl snížen práh pro povinnost konsolidaci sestavit, ale čím dál tím větší skupina uživatelů účetních informací dokáže ocenit to, co konsolidace umí sdělit.

A tak začínáte číst článek na téma konsolidací, který je prvním ze šesti plánovaných. Jedná se tak alespoň o malý příspěvek k diskusi o této účetní kategorii, která podle názoru autora těchto řádků není nijak zvlášť intenzivní.

Je tomu z několika důvodů. Zatímco pohledávky má ve své rozvaze prakticky každá účetní jednotka, daň z příjmů trápí prakticky kohokoli a na čím dál tím více podnikatelů doléhá i daň z přidané hodnoty, konsolidovaná účetní závěrka jako by se týkala jen nadnárodních koncernů. Ukážeme si, že to není tak zcela pravdivé tvrzení a ve své auditorské praxi jsem se setkal s řadou případů, kdy skupina podniků měla sestavovat konsolidovanou účetní závěrku a nevěděla o tom.

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace