Konsolidace – 2. část

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Konsolidace – 2. část (PDF, 102.2 kB)

Autor Ing. Daniel Horad

11.5.2020 19:21

Ing.  Daniel  Horad
➡️ ZVLÁDNEME TYTO DNY SPOLU ⬅️

Ve druhém ze šesti dílů seriálu o konsolidaci od pana Daniela Horada se dozvíme, proč je nezbytné nastavit pro konsolidované účetní jednotky pravidla konsolidace a co by tato pravidla měla zahrnovat. Dále se seznámíme s nejobvyklejší metodou pro technické zvládnutí konsolidace a taky zjistíme, co dělat, když je účetní závěrka společnosti zahrnuté do konsolidačního celku sestavena v jiné měně, než je měna konsolidace.

Jana

PLATÍ pro rok 2020

1. Úvod

V první části série článků o konsolidaci jsme si vymezili, kdo koho konsoliduje. Tedy zda máme či nemáme povinnost konsolidovat, a pokud ano, koho do konsolidace zařadíme a koho ne.

Chtělo by se říct, že nyní můžeme začít sčítat aktiva s aktivy, výnosy s výnosy. Prostě konsolidovat. Nicméně z logiky konsolidace vyplývá, že je do ní zapojeno více účetních jednotek než jen jedna, což obvykle znamená zapojení více než jednoho účetního týmu. Jak spolupracovat? Jak komunikovat? Jak řešit rozdíly, rozpory? Na to se podíváme v tomto druhém díle.

A skončíme popisem toho, jak může vypadat nástroj pro konsolidaci.


...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace