Máte karanténu Vy nebo Vaši zaměstnanci?

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

23.3.2020 14:29 - zdroj: ČSSZ

Jste v karanténě?
Vrátili jste se z rizikové země nebo patříte mezi obyvatele obcí na Litovelsku nebo Uničovsku?
Jaký je vlastně titul, že musíte být doma?
Víte, kdo bude platit peníze?

Mohlo by vás zajímat

Informace GFŘ a ministerstev

Dopis ústředního ředitele ČSSZ potvrzuje, že se jedná o karanténu. Karanténa je upravena v 187/2006 Sb. Zákon o nemocenském pojištění v § 23. Je to tedy podobný titul jako nemocenské. Takovou tedy můžeme čekat náhradu.
 
Potvrzení vystavuje lékař (mělo by stačit bez návštěvy). Pokud je pro lékaře problematické vystavit „Potvrzení o nařízení karantény“, může ošetřující lékař také postupovat tím způsobem, že namísto tohoto potvrzení vystaví osobě, které nařizuje karanténu, eNeschopenku. Přitom by měl lékař použít statistickou značku nemoci Z209. Do rubriky profese uvede při vystavení eNeschopenky slovo „Karanténa“ Na vytištěný průkaz práce neschopného pak do části „Údaje DNP“ „Karanténa“, tak aby bylo zřejmé, že se nejedná o situaci dočasné pracovní neschopnosti, ale karanténu..
 

POZOR – Kdo zaplatí prvních 14 dnů? Uvidíme – zatím zaměstnavatel.
 


 P.

Pěva Čouková 
zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®
www.pevacoukova.cz

  

Pro více informací (na zdrojovém webu) klikněte na obrázek. 

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace