Místní poplatek ze psů a jeho úprava v roce 2020* – 1. část

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Místní poplatek ze psů a jeho úprava v roce 2020 - 1. část (PDF, 134.2 kB)

Autor Mgr. Václav Těžký , JUDr. Michal Jantoš

5.2.2020 22:25

Mgr. Václav Těžký JUDr. Michal Jantoš
Pro vybrané účetní jednotky zde máme opět článek k místnímu poplatku ze psů, tentokrát v upravené formě a aktualizovaný pro rok 2020. Dnes Vám předkládáme jeho první část. Kromě základních informací o poplatku článek obsahuje i „praktické poznámky“, ze kterých se dozvíte, jak postupovat v různých situacích, do kterých se při správě poplatku můžete dostat.
Může být poplatníkem dítě? Vztahuje se poplatková povinnost i na křížence vlka a psa? Jak postupovat při pochybnostech o stáří psa? A jak stanovit sazbu za druhého a dalšího psa, pokud členové domácnosti prohlásí, že každý je držitelem jen jednoho z nich? Z článku Mgr. Václava Těžkého a JUDr.  Michala Jantoše se to dozvíte.

Jana

Mohlo by vás zajímat

Články

PLATNÉ od 01.01.2020

1. Komentář k poplatku

Místní poplatek ze psů je jeden z nejtradičnějších místních poplatků upravených v zákoně č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o místních poplatcích“). Přestože zejména v malých obcích nejsou příjmy z tohoto poplatku nijak výrazné a zpravidla se pohybují v řádech tisíců korun, patří tento poplatek vedle místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů mezi nejrozšířenější místní poplatky na území České republiky. Jeho úpravu lze přitom považovat za nejstálejší, pokud jde o počet změn právní úpravy tohoto místního poplatku.

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace
1