Místo výkonu práce a pravidelné pracoviště v pracovní smlouvě zaměstnanců

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Místo výkonu práce a pravidelné pracoviště v pracovní smlouvě zaměstnanců (PDF, 51.5 kB)

Autor JUDr. Marie Salačová

11.5.2015 09:04

JUDr.  Marie Salačová
Sjednávání místa výkonu práce a pravidelného pracoviště v pracovní smlouvě stále vykazuje množství nejasností a chyb, což dokazují každodenní dotazy a pochybnosti.
Správné a přesné sjednání místa výkonu práce a pravidelného pracoviště má zásadní význam pro rozhodnutí, zda se u zaměstnance jedná o pracovní cestu či nikoliv.
JUDr. Marie Salačová nám celou problematiku podrobně vysvětlí ve svém článku.

PLATÍ pro rok 2015

Sjednávání místa výkonu práce a pravidelného pracoviště v pracovní smlouvě zaměstnanců stále vykazuje množství nejasností a chyb, což dokazují každodenní dotazy a vyjadřované pochybnosti.  Tato situace je velmi překvapivá, protože zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, obsahující platnou právní úpravu, nabyl účinnosti již dnem 1. 1. 2007. Zdá se, že na vině může být i pro mnohé ne příliš jasná formulace příslušných zákonných ustanovení.

 

Správné a přesné sjednání místa výkonu práce a pravidelného pracoviště má zásadní význam pro rozhodnutí zda se u zaměstnance jedná o pracovní cestu či nikoliv.

 

Obecnou definici pracovní cesty stanoví § 42 odst. 1 věta první shora citovaného zákoníku práce. Zde je přesně stanoveno, že pracovní cestou se rozumí časově omezené vyslání zaměstnance zaměstnavatelem k výkonu práce mimo sjednané místo výkonu práce. K tomu je třeba mít na paměti ještě § 34 odst. 1 téhož zákoníku práce, kde jsou stanoveny tzv. podstatné náležitosti pracovní smlouvy, bez kterých....

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace