Neplátce DPH - účtování zálohových faktur

Dobrý den, mám dotaz, na který jsem nikde nenašla odpověď.

Ve své činnosti potřebuji vydávat zálohové faktury, kdy doplatek je až po uplynutí 15 dní (tudíž na přijatou zálohu nemohu rovnou vystavit konečnou fakturu s doplatkem).

Měla jsem za to, že když mi dorazí zaplacená záloha na účet, tak i jako neplátce DPH vydávám daňový doklad o přijaté platbě. -> za zálohu a konečnou fakturu (kde zálohy odečítám) vystavuji až po zaplacení obou záloh, resp. celé částky a vystavuji je na 0 (uvádím, že již byla záloha nebo zálohy zaplaceny.)

Chci se zeptat, zda správně vystavuji daňový doklad o přijaté platbě (anebo jestli to jako neplátce DPH vystavovat nesmím? -> třeba stejně jako se nesmí faktura uvádět jako daňový doklad?)

Popřípadě jakým způsobem pak "vést" v průběhu zaplacené zálohy?


Děkuji za odpovědi

Šárka
Šárka

Vloženo: 13.1.2020 17:45
Počet příspěvků: 1

Diskuze

  • Jaroslav Dostál
    Jaroslav Dostál

    Zdravím, jako neplátce DPH žádný daňový doklad k přijaté platbě ve smyslu zákona o DPH nevystavujte, byla by to chyba. Především to není vaše povinnost (jako neplátce se vás v tomto případě DPH vůbec netýká), a kdybyste to náhodou udělala, tak pak byste správně měla státu odvést DPH podle vystaveného daňového dokladu (takové dnes máme zákony!)

    16.1.2020 14:54
Přidat komentář můžete jako zdarma registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace