Podnikatelská konference 2023 – 3. DEN – Konsolidační balíček 2024 - zákon o daních z příjmů

Autoři: Ing. Otakar Machala QUD

Datum: 09.11.2023, 09:00 - 17:00 hod.

Cena: 3490 Kč bez DPH


INFORMACE K PODNIKATELSKÉ KONFERENCI 2023 ROVNĚŽ ZDE: www.ucetni-portal.cz/podnikatelska-konference-2023/
 

Živé setkání v Bohuňovicích nebo online setkání.

Se záznamem tzv. "navěky":

 • možno sledovat v den živého vysílání online s možností pokládání dotazů
 • možno sledovat zpětně ze záznamu 

OBSAH:

1. Aktuality v oblasti daní z příjmů včetně dopadů novely – konsolidačního balíčku se zaměřením na:

✅   právnické osoby a jejich zaměstnance (např. dopady změny sazby daně od roku 2024, oznámení o příjmech plynoucích do zahraničí, změnu zdanění nerealizovaných kurzových rozdílů a dohod o provedení práce, zaměstnanecké benefity, limitaci daňových odpisů automobilů nebo mimořádné odpisy od roku 2024)

✅  podnikající fyzické osoby (např. změny v osvobození příjmů z prodeje podílů, paušální režim a paušální daň nebo změny povinných odvodů na pojistné u OSVČ) 

✅   fyzické osoby ostatní (např. zdanění příjmů z prodeje nemovitých věcí nebo výrazné změny v uplatňování slev u fyzických osob)

2. V rámci semináře bude upozorněno na vybrané závěry a výklady vyplývající z koordinačních výborů a judikatury správních soudů.

VIDEO

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se
 • Elena9.11.2023 17:47

  Moc děkujeme za přínosné a vyčerpávající informace. Krásný večer.

 • Gabriela9.11.2023 17:21

  Web funguje. V pohodě vysílání vidím online.

 • Gabriela9.11.2023 17:11

  Gratuluji výherkyním :-). A dnes navíc losování od takových hezkých malých princezen.

 • Jitka Kl.9.11.2023 17:00

  Krásný tým, díky za představení. Tak ať se vám všem daří! Zdravím z Liberce.

 • Jitka Kl.9.11.2023 15:20

  Díky za opravdu skvělý seminář! Prosím dotaz - student začal podnikat v 10/2022 a jeho příjmy za rok 2022 činily cca 30,000,-. Vyplnil si daňové přiznání kde neuplatnil žádné výdaje. DPFO dobrý - vyšla nula, ale dopadlo na něj sociální pojištění, neboť mu ty příjmy zprůměrovali a rázem je nad hranicí přímu pro vedlejší činnost (cca 92000). Chci se zeptat, jestli nic nebrání podání dodatečného přiznání za rok 2022, kde k příjmům dodatečně uplatní výdaje v paušální výši (60% má žl na kreslení modelů v počítači). Výše daně se samozřejmě měnit nebude. Následně pak podá opravné přehledy SP ZP. Děkuji moc

 • Klára Prášková9.11.2023 14:57

  Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, OSVČ má chalupu za účelem poskytování ubytování, vloženou do svého obchodního majetku. Nyní uvažuje o prodeji, kvůli své dceři - chce ji finančně pomoct s jejím vlastním bydlením. Když vyřadí chalupu z obchodního majetku a chtěl by ji následují rok prodat, nemohlo by být osvobozeno dle §4/1/b ZDP , kvůli zařazení do OM. Byla by možná cesta, že chalupu třeba rok od vyřazení z OM daruje dceři, což by bylo osvobozeno dle §10/3/c a dcera po nějaké době, třeba další rok, chalupu prodá a využije ono osvobození §4/1/b, při využití finančních prostředků na svoji vlastní potřebu? Není to moc krkolomná cesta - napadnutelné obcházení zdanění u otce? Moc děkuji, Klára

 • Marcela Kratochvílová9.11.2023 13:33

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, v případě souběhu DPP za měsíc prosinec, zaměstnavatel obdrží výzvu o překročení předpokládám v lednu následujícího roku a nestihne se zaplatit do konce ledna, bude se zvyšovat VH v daňovém přiznání k DzPPO? děkuji Marcela

 • Ing. Jana9.11.2023 12:41

  Dobrý den, měla bych dotaz ke slevě na pojistném. Lze ji uplatnit i u jednatele, který je zároveň zaměstnancem (samozřejmě za splnění některé z podmínek) nebo je tam omezení?

 • Gabriela9.11.2023 12:37

  Prosím Vás, teď pan Machala uváděl, že při pozdě uhrazené mzdě byly nárokovány úroky z prodlení. Dle kterého ustanovení vzniká nárok na úroky z prodlení? A jak se to bude dělat v § 6 ZDP? Co pojistné?

 • Marie Výtisková9.11.2023 10:54

  Dobrý den, prosím o názor ještě k zajišťovacímu převodu práva - obchodní společnost má přijatý úvěr od bankovního subjektu, který zajistila mimo jiné i zajišťovacím převodem své vlastní pohledávky z titulu poskytnutého úvěru obchodnímu partnerovi. Kdo v období zajištění účtuje a zdaňuje výnosové úroky z převedené pohledávky, pokud to ve smlouvě není řešeno?
  Předem děkuji za odpověď.
  A hluboký obdiv - pan Machala skvělý jako vždy.

 • Gabriela9.11.2023 07:49

  Hezké ráno :-), dovolím si dotaz ohledně toho koně. Případ je následující. Fyzická osoba, nepodnikatel za 7 let vychoval od narození koně. Jezdil s ním na různé závody a díky tomu, že kůň byl úspěšný a měl dobré genetické predispozice, jeho hodnota je dnes přes 4 miliony. Když ho teď prodá, musí něco odvádět státu? Tento případ není tak ojedinělý, jak se nad tím paní Čouková zarazila minule. Avšak tím, že v této oblasti koně putují ze soukromých rukou do soukromých, tak se o tom mnoho na veřejnosti neví. Smlouvy se do plemenných registrací neukládají, jen oznamují změny. Uvedená cena je u úspěšných koní ještě nízká. A mnohdy se prodávají do zahraničí, takže pak už to nikdo tak nějak daňově moc neřeší. Moc děkuji za odpověď :-) a děkuji za dnešní konferenční den :-)

  • Gabriela9.11.2023 11:15

   Děkuji mnohokrát za odpověď paní Pěvě i panu Machalovi. V tomto případě se nejedná o žádnou chovnou stanici. Paní se tomu koníkovi hodně věnovala, cvičila ho, závodila s ním a vybudoval si jméno. Pokud bychom měli uvažovat investici do koně do těch jeho 7 let, tak jsme v milionových částkách. Jak se říká, chcete-li o peníze přijít, pořiďte si koně. Já celkem jen dva jezdecké koně. Ale tzv. vymazlené.

 • dáša neum.12.10.2023 14:33

  Dobrý den, moc prosím o informaci ohledně dotace na nájem . Může podnikatel, živnostník, který je v paušální dani přijmout dotaci související s nájmem prostor ( soukromá školka) ve výši například 200 tisíc Kč , aniž by z té paušální daně vypadl ? Nebo má dotyčný podnikatel žádat jen nějakou částku - například těch 50 tisíc Kč. Limit toho prvního pásma splní, to je v pořádku, jedná se o to, aby z paušální daně nevypad z titulu přijetí dotace . Děkuji za odpověď.

OSS, IOSS

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :