Podnikatelská seskupení

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Podnikatelská seskupení (PDF, 33.9 kB)

Autor Mgr. Lola Laštovičková , Mgr. Jan Šafránek

11.6.2015 07:57

Mgr. Lola Laštovičková Mgr. Jan Šafránek
Zákon o obchodních korporacích rozlišuje mezi třemi úrovněmi podnikatelských seskupení - ovlivnění, ovládání a řízení (koncern).
Důležité je si uvědomit, že vlivnou, ovládající či řídící osobou může být i osoba zahraniční, rozhodný je pouze právní řád, kterým se řídí ovlivněná, ovládaná a řízená osoba.
Dále se v článku Mgr. Loly Laštovičkové a Mgr. Jana Šafránka z advokátní kanceláře bnt | attorneys-at-law dozvíte i to, jak je statutární orgán ovládané a řízené osoby povinen připravit a založit do sbírky listin zprávu o vztazích.

PLATÍ pro rok 2015

S nabytím účinnosti zákona o obchodních korporacích došlo k rozsáhlým změnám v úpravě práva podnikatelských seskupení, které je upraveno v § 7191 ZOK. Především se již nadále nerozlišuje mezi smluvním a faktickým koncernem a ke konci účetního období následujícím bezprostředně po 01.07.2014 byly v rámci koncernu ze zákona ukončeny ovládací smlouvy a smlouvy o převodu zisku. Úpravu ...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace