Povinný podíl 2015 Změny v náhradním plnění (2. část)

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Povinný podíl 2015 Změny v náhradním plnění (2. část) (PDF, 62.9 kB)

Autor Mgr. Eva Svěrčinová

27.5.2015 08:55

Mgr. Eva Svěrčinová
V první části tohoto článku, jsem čtenáře seznámila se změnami, které se týkají okruhu osob, které jsou pro účely povinného podílu za rok 2015 považovány za osoby se zdravotním postižením. V další, navazující části se zaměřím na změny, které s účinností od 1. 1. 2015 nastaly v tzv. náhradním plnění, tedy v jednom ze tří způsobů, jak povinný podíl naplnit.

PLATÍ pro rok 2015

Podle ust. § 81 odst. 2 zák. č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti (dále jen „zákon o zaměstnanosti“ lze povinný podíl splnit třemi způsoby. Tím prvním je přímé zaměstnávání osob se zdravotním postižením, dalším tzv. náhradní plnění neboli odebírání výrobků, služeb nebo zadávání zakázek zaměstnavatelům zaměstnávajícím více než 50% zaměstnanců, kteří jsou osobami se zdravotním postižením (od 1. 1. 2015 na chráněných pracovních místech). Pokud se povinný podíl nepodaří naplnit ani prvním a ani druhým způsobem, je zaměstnavatel povinen provést odvod do státního rozpočtu. Samozřejmě zákon o zaměstnanosti připouští splnění povinného podílu i kombinací všech výše uvedených způsobů.

Přestože ani při zaměstnávání osob se zdravotním postižením (vyjma nově upravené kategorie osoba se zdravotním znevýhodněním viz 1. část článku)ani v odvodu do státního rozpočtu nenastalys účinností od 1. ledna 2015 žádné změny, pro přehlednost a ucelenost článku se stručně věnuji i těmto způsobům. 

Zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Po zjištění ročního přepočteného počtu všech zaměstnanců zaměstnavatele ...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace