Povinný podíl zaměstnávání osob se zdravotním postižením za rok 2012

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Povinný podíl zaměstnávání OZP 2012 (PDF, 86.6 kB)

Autor Mgr. Eva Svěrčinová

24.1.2013 06:57

Mgr. Eva Svěrčinová
Zcela zásadní ve vztahu k osobám se zdravotním postižením, je podle zákona o zaměstnanosti povinnost plnit povinný podíl. Tato povinnost se však nevztahuje na všechny zaměstnavatele, ale pouze na ty, jejichž průměrný roční přepočtený počet zaměstnanců je větší než 25.
Článek je součástí díla Průvodce mzdovou problematikou 2013 (kapitola XIII.)

PLATÍ pro rok 2013

Tito zaměstnavatelé jsou povinni zaměstnávat osoby se zdravotním postižením ve výši 4% povinného podílu těchto osob na celkovém počtu svých zaměstnanců.

Plnění povinného podílu se nevztahuje na zaměstnávání příslušníků a vojáků z povolání ve služebním poměru a zaměstnanců obce zařazených do obecní policie. Nevztahuje se také na Český báňský úřad a obvodní báňské úřady pokud jde o zaměstnávání báňských inspektorů. Poslední výjimkou jsou s účinností od 1. dubna 2012 poskytovatelé zdravotnické služby, pokud jde o členy výjezdových skupin.

Průměrný roční přepočtený počet zaměstnanců se sleduje za celého zaměstnavatele, nikoliv za jednotlivé provozy nebo detašovaná pracoviště. Za zaměstnance se pro tento účel považují všichni, jejichž pracovní poměr je založen pracovní smlouvou (tedy nikoli ti, kteří pracují na základě dohody o pracovní činnosti anebo dohody o provedení práce) včetně zaměstnanců, jejichž pracovní poměr vznikl volbou nebo jmenováním.

Při výpočtech postupuje zaměstnavatel podle ust. § 15 vyhlášky č. 518/2004 Sb. Všechny výpočty se provádějí na dvě platná desetinná místa, a to tak, že...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace