Přenesená daňová povinnost

Dobrý den, chtěla bych poprosit o ujasnění následujícího případu:

Dodavatel provádí stavební práce pro další stavební firmu, plátce DPH. Jedná se o práce na zakázce na rodinném době občana (FO). Bude tento dodavatel fakturovat s přenesenou daňovou povinností nebo s 15 % DPH?

Děkuji.

MKa
MKa

Vloženo: 8.1.2019 12:42
Počet příspěvků: 3

Diskuze

  • Radka
    Radka

    pokud je dodavatel i odběratel plátce DPH, použije se režim PDP podle §92e ZDPH, plátce, který následně dodává stavební práce občanovi, na tomto plnění uplatní DPH podle sazby dle §47 (nebo §48).

    10.1.2019 11:40
  • MKa
    MKa

    Takže nezáleží na tom, že konečný příjemce je neplátce. Dodavatel nám neustále tvrdí, že když je to pro občany, tak je to 15 %.

    8.1.2019 16:06
  • Radka
    Radka

    Režim přenesení daňové povinnosti se použije při fakturaci mezi plátci DPH.

    8.1.2019 15:07
Přidat komentář můžete jako zdarma registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace