PŘISPĚLI JSME 90666 Kč – DĚKUJEME...

Příklad k dani z příjmů fyzických osob – výpočet celkové daně pro rok 2015

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si zakupte členství na Účetním Portálu.

Vlastní

  • Příklad k dani z příjmů fyzických osob (PDF, 425.1 kB)

Autor Ing. Zuzana Rylová Ph.D.

15.3.2016 14:24

Ing. Zuzana Rylová Ph.D.
Kvapnými kroky se blíží podání termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Jste podnikatelem a nemáte ještě daňové přiznání sestaveno?
Právě pro Vás jsme připravili s Ing. Zuzanou Rylovou výpočet celkové daně poplatníka, který vede daňovou evidenci. Najdete v něm některé běžné i méně typické případy, se kterými se můžete u poplatníků s daňovou evidencí setkat, například postoupení pohledávek, finanční leasing, škoda na obchodním majetku a další.
Příklady náš kolektiv Účetního Portálu doplnil o vysvětlivky, takže si můžete dohledat, z jakého ustanovení řešení vyplývá.

PLATÍ pro rok 2016

V příkladu není počítáno s DPH, není-li DPH výslovně zmíněno. U příjmů a výdajů z podnikání je příklad zpracován pro neúčetní jednotky (daňová evidence, paušální výdaje). U příjmů a výdajů v cizí měně jsou částky uvedeny již po přepočtu platným kurzem (jednotný, kurz ČNB) na českou měnu. 

Pan Rybička je ženatý a žije v domácnosti s manželkou Pavlou a 2 dětmi. Dcera Eliška (1995) studuje střední školu a v roce 2010 ji byla přiznána invalidita 3. stupně. Syn Marek (1996) úspěšně odmaturoval dne 20. 5. 2015 a od 15. 8. 2015 je zaměstnancem v pracovním poměru s hrubou měsíční mzdou 12 000 Kč. Do nástupu do zaměstnání neuplatnil nárok na hmotné zabezpečení uchazečů o zaměstnání. Manželka Pavla pracuje jen občas a na dohodách o provedení práce si v roce 2015 vydělala hrubou částku ve výši 62.000 Kč. Z prostředků na termínovaném vkladu, který je veden na její jméno, ji plynuly úroky, na účet ji byla připsána částka 994,50 Kč. Dále ji plynul příjem z  důvodu péče o invalidní dceru ve výši 8.000 Kč měsíčně. V roce 2015 obdržela dary v hodnotě 5.000 Kč...

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :