Průvodce českými účetními standardy v návaznosti na rozpočtová pravidla, zákon o obcích a další právní předpisy 2018 - VYŘEŠENÉ PŘÍKLADY + TEORIE (zaměřeno na obce)


Autoři: Ing. Pěva Čouková , Finanční správa ČR

NOVINKAEXPEDUJEME1. VYDÁNÍS možností stáhnutí e-booku.

 

Milé kolegyně, vážení kolegové,

držíte v ruce knihu, která byla dlouho mým snem...
Není to jedna kniha, ale jsou to knihy dvě. Jedna je účetní teorií pro obce, DSO a příspěvkové organizace, druhá je plná příkladů pro obce a DSO. Příspěvkové organizace budou mít svoji knihu později – věřím. Příklady jsou samozřejmě provázané na rozpočtovou skladbu a revidovala je moje vzácná kolegyně, ing. Danuše Prokůpková.


Převzala jsem model, který nám dlouho funguje u podnikatelů.


Mám radost, že ji opravdu držím v ruce...letošní rok byl plný zádrhelů, které nás zkoušely a vypadalo to, že snad knihy vůbec nevydáme.


A kde se u mne vzaly knihy pro obce? Mezi moje první klienty po auditorských zkouškách patřilo Město Moravský Beroun a jejích příspěvkové organizace. A tak se přihodilo, že celou dobu mého podnikání mne tyto subjekty provázejí. Tímto zdravím moji vzácnou účetní kolegyni paní Vlastu Sekaninovou, se kterou jsme se na městě potkávaly. Patří jí velké díky za to, že chtěla audit právě ode mne.


Věřím, že moje praxe u podnikatelů bude přínosem pro účetní na obci, protože mohu využít porovnání a znalosti zákona o účetnictví. Přiznám se, že už dávno neplatí, že se mají co učit jen účetní na obcích od podnikatelských účetních, ale v mnohém se mohou dnes přiučit podnikatelé od obcí, například v ob- lasti inventarizací nebo propracované podrozvahové evidenci.


Přeji naší „nové lodičce“, aby neztratila směr a plula dál... Také jí přeji, aby měla v budoucnu každoroční aktualizace a rozšíření díla.


O výsledku zcela určitě rozhodnete Vy, účetní na obcích a DSO.

 

S láskou

P.
Pěva Čouková
zakladatelka a ♡ Účetního Portálu® www.pevacoukova.cz

Ukázka knihy

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace