PŘISPĚLI JSME 88321 Kč – DĚKUJEME...

Roční zúčtování záloh a daňového bonusu za rok 2011

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si zakupte členství na Účetním Portálu.

Vlastní

  • Roční zúčtování 2011 (PDF, 150 kB)

Autor Ing. Růžena Klímová 

15.2.2012 12:10

Ing. Růžena Klímová
S ukončením kalendářního roku vzniká každému zaměstnavateli mnoho povinností. Z hlediska daňového vyžaduje od plátců daně z příjmů ze závislé činnosti ověřit správnost zdaněných příjmů v průběhu kalendářního roku a pak provést na žádost poplatníka daně z příjmu roční zúčtování daňových záloh a daňového zvýhodnění včetně předložení předepsaných výkazů pro správce daně.
Zaměstnanec má právo požádat posledního plátce daně nejpozději do 15. 2. 2012 o provedení roční zúčtování za rok 2011 a k tomuto datu musí doložit veškeré doklady nutné pro provedení ročního zúčtování. Pokud je nedoloží, provede plátce daně roční zúčtování jen v rámci těch skutečností, pro které poplatník doklady doložil.

PLATÍ pro rok 2012

S ukončením kalendářního roku vzniká každému zaměstnavateli mnoho povinností. Z hlediska daňového vyžaduje od plátců daně z příjmů ze závislé činnosti ověřit správnost zdaněných příjmů v průběhu kalendářního roku a pak provést na žádost poplatníka daně z příjmu roční zúčtování daňových záloh a daňového zvýhodnění včetně předložení předepsaných výkazů pro správce daně.      Každý zaměstnanec má právo požádat posledního plátce mzdy o provedení ročního zúčtování, pokud není povinen podat daňové přiznání. Plátce daně se musí proto dokonale seznámit se všemi případy, kdy nemůže roční zúčtování zaměstnanci provést. V takovém případě je povinen vydat zaměstnanci na jeho žádost potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a z funkčních požitků, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění do 10 dnů. Kopii dokladu zakládá do osobního spisu zaměstnance. V případě, že po vydání potvrzení zúčtovává bývalému zaměstnanci nějaký zdanitelný příjem podléhající zálohové dani, musí si od bývalého zaměstnance vyžádat původní potvrzení a nahradit jej novým dokladem.
    Zaměstnanec, který není povinen podat daňové přiznání, nemusí o provedení ročního zúčtování požádat. Má však právo podat...

Mohlo by vás zajímat

čekejte prosím ...
Hodnocení: 5.0/5 (2 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace E-commerce

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace