Roční zúčtování záloh na daň a daňového zvýhodnění

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Roční zúčtování záloh na daň a daňového zvýhodnění (PDF, 134.8 kB)

Autor Ing. Milan Lošťák

25.2.2020 17:44

Ing. Milan Lošťák
Termín pro výpočet daně a ročního zúčtování za rok 2019 se blíží. Plátce daně jej provede nejpozději do 31. března 2020 a případný přeplatek vrátí poplatníkovi současně se zúčtováním mzdy za březen 2020.
Víte, že roční zúčtování daně provádí poslední zaměstnavatel? Víte, kdy poplatníkovi nelze provést roční zúčtování? Víte, jak se roční zúčtování provede? Na dané téma Vám přinášíme článek od pana Milana Lošťáka.

Petra

PLATÍ pro rok 2019

1. Úvod

Jde o roční zúčtování (dále jen „RZ“) daňové povinnosti poplatníka provedené jeho plátcem (zaměstnavatelem), jehož výsledkem je zjištění definitivní daňové povinnosti poplatníka za uplynulý kalendářní rok a její porovnání s úhrnem záloh sražených zaměstnavatelem (nebo více postupnými zaměstnavateli) v průběhu téhož roku. Kladný rozdíl mezi těmito hodnotami se nazývá přeplatek z RZ a poplatníkovi se vrací při nejbližším zúčtování mezd. K nedoplatku může dojít jen zcela výjimečně (v podstatě jen teoreticky), a proto vykázaný nedoplatek spíše signalizuje nějakou chybu ve vstupních údajích pro RZ nebo chybu přímo ve výpočtu RZ.

Totožného výsledku jako z RZ provedeného zaměstnavatelem by poplatník dosáhl i podáním daňového přiznání přímo správci daně, který má ale na vrácení přeplatku více času (30 dnů od lhůty pro podání daňového přiznání, tj. 30 dnů od 1. 4. 2020).

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace