Skladový systém

V rámci pořizování nového software, pořizujeme i terminály,čtečky čárových kódů pomocí kterých budou sbírána data a převáděna do softwaru, plus také servisní podpora k tomu. Jak zavést do účetnictví?

Monika
Monika

Vloženo: 2.1.2020 21:28
Počet příspěvků: 2

Diskuze

 • Monika
  Monika

  Dobrý večer, pane Jaroslave, děkuji za reakci. Již přišla poslední faktura, tak bych již měla pořádně zaúčtovat, zatím mám zaúčtováno na pomocném účtě 042. Jedná se o skladový systém DCI, který nám zřejmě implementovali do systému. Jedná se o několik faktur, první faktura je o zahájení projektu,podpisu smlouvy, další faktura je za několik kusů terminálů a čteček, potom je tam faktura za implementaci toho systému, faktura za nějakou IT podporu a pomoc při práci se systémem, faktura za cestovní náklady technika dodávající firmy. A ještě jsem si všimla, že je tam uvedena licence bez částky, úhradu za licenci neprovedeme my,ale naše mateřská společnost. Celkově je toho asi za necelé dva milióny. Jak to mám zavést do majetku? Jako hmotný i nehmotný? Které částky faktur připočítat k ceně majetku. Nevím jak to rozlišit, co bude hmotným a co nehmotným majetkem. Čtečky a terminály- hmotný nebo spotřeba podle částky, ale co to další. Jako sotware i s těma fakturama za služby? Děkuji velmi za rady.

  9.2.2020 17:10
 • Jaroslav Dostál
  Jaroslav Dostál

  Zdravím, zkuste být konkrétnější - co přesně chcete zavést do účetnictví? Data? Podporu? Software? Techniku? Co si přesně představujete pod pojmem "zavést", myslíte tím zaúčtovat?

  16.1.2020 16:45
Přidat komentář můžete jako zdarma registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace