Smlouva o poskytování pracovnělékařské služby

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Smlouva o poskytování pracovnělékařské služby (DOC, 81 kB)

Autor

26.2.2014 10:18

Mgr. Zdeněk Schmied
Vzor smlouvy o poskytování pracovnělékařské služby podle § 1746 odst. 2 občanského zákoníku

PLATÍ pro rok 2014

Smlouva o poskytování pracovnělékařské služby

uzavřená podle § 1746 odst. 2 občanského zákoníku

 

Mezi

 

Poskytovatel pracovnělékařských služeb:

 

a

 Zaměstnavatel:

 

I.                   Předmět smlouvy

  1. Podle ustanovení § 54 zákona 373/2011 Sb. je zaměstnavatel pro výkon práce na svých pracovištích povinen, jde-li o práce, které jsou zařazené podle zákona o ochraně veřejného zdraví do kategorie první, druhé, druhé rizikové, třetí nebo čtvrté anebo je součástí práce činnost, pro jejíž výkon jsou podmínky stanoveny jinými právními předpisy, uzavřít písemnou smlouvu o poskytování pracovnělékařských služeb s poskytovatelem pracovnělékařských služeb.
  2. Vzhledem k tomu, že zaměstnavatel nemá vlastní zdravotnické zřízení zabezpečující pracovnělékařské služby, bude na základě této smlouvy zajišťovat pro zaměstnance tuto péči poskytovatel pracovnělékařských služeb.
  3. Pracovnělékařské služby jsou zdravotní služby preventivní, jejichž součástí je hodnocení vlivu pracovní činnosti, pracovního prostředí a pracovních podmínek na zdraví, provádění preventivních prohlídek a hodnocení zdravotního stavu za účelem posuzování zdravotní způsobilosti k práci, poradenství zaměřené na ochranu zdraví při práci a ochranu před pracovními úrazy, nemocemi z povolání a nemocemi souvisejícími s prací, školení v poskytování první pomoci a pravidelný dohled na pracovištích a nad výkonem práce nebo služby.
  4. Rozsah a obsah poskytovaných pracovnělékařské služeb je vymezen zákonem č. 372/2011 Sb. o zdravotnických službách, ustanoveními § 53 až § 60 zákona č. 373/2011 Sb. o specifických zdravotnických službách, ustanoveními § 35 zákona 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, a vyhláškou Ministerstva zdravotnictví č. 79/2013 Sb., o pracovnělékařských službách a některých druzích posudkové péče.

 

II.                Práva a povinnosti poskytovatele pracovnělékařských služeb

Pracovnělékařské služby budou poskytovány pro všechny zaměstnance zaměstnavatele v průměrném počtu: ......... osob,  pracujících na pracovištích zaměstnavatele:  ………………………………………

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace