Srovnání pravidel ČÚS a IFRS - výnosy

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • ČÚS x IFRS - výnosy (PDF, 2.1 kB)

Autor Ing. Alice Šrámková FCCA

Sdílí Codexis 12.3.2012 07:50

Ing. Alice Šrámková FCCA
Pravidla pro vykazování výnosů nejsou v CAS v podstatě vůbec definována, v pojetí IFRS se výnosy zabývají standardy IAS 18 – Výnosy, IAS 11 – Smlouvy o zhotovení a interpretace IFRIC 13 – Zákaznické věrnostní programy.

Mohlo by vás zajímat

PLATÍ pro rok 2012

IFRS mají specifická pravidla, pro vykazování smluv o zhotovení z pohledu dodavatelů.  Jedná se v podstatě o zakázkovou výrobu, jejímž výsledkem může být stavba, movité věci, ale i nehmotný majetek.  Na rozdíl od českých předpisů, kdy se v průběhu výroby vykazuje nedokončená výroba oceněna ve výrobních nákladech včetně výrobní režie, IFRS vyžadují, aby u zakázek, u kterých je předpoklad, že bude na konci dosaženo zisku, byl zisk průběžně vykazován.  V rozvaze se potom namísto nedokončené výroby vykazuje tzv. pohledávka za zákazníkem nebo závazek k zákazníkovi.  U zakázek, kde je očekávaným výsledkem ztráty, musí být celá ztráta vykázána k okamžiku, kdy byla tato skutečnost zjištěna.

 

Výnosy

 

Pravidla ČÚS

Odkaz

Pravidla IFRS

Odkaz

Definice

Neexistuje

N/A

Výnosy jsou hrubé přírůstky ekonomických užitků během období, které vznikají běžnými podnikovými činnostmi, jestliže tyto přírůstky vedou ke zvýšení vlastního kapitálu odlišnému od jeho zvýšení v souvislosti s příspěvky vlastníkům.

IAS 18

7

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace