Struktura pro podání kontrolního hlášení (xml)

11.12.2015 10:02 - zdroj: Finanční správa

Kontrolní hlášení lze podat pouze elektronicky na elektronickou adresu podatelny správce daně ve zveřejněném formátu a struktuře.
Finanční správa ke dni 10.12.2015 aktualizovala na svém webu strukturu pro podávání kontrolního hlášení ve formátu XML. Plátci, kteří chtějí vytvářet XML soubory s podáním Kontrolního hlášení ve vlastní aplikaci, mají na níže uvedeném odkazu popis struktury podání.

Zdroj: http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-pridane-hodnoty/kontrolni-hlaseni-DPH/xml-struktura

 

Kontrolní hlášení lze podat pouze elektronicky na elektronickou adresu podatelny správce daně ve zveřejněném formátu a struktuře. Plátci povinní od příštího roku podávat Kontrolní hlášení, kteří nevyužijí sofistikovaný formulář aplikace EPO na stránkách www.daneelektronicky.cz, mají na níže uvedeném odkazu k dispozici popis XML struktury.

 

Uživatelé Daňového portálu mohou pro podání Kontrolního hlášení využít komfortní formulář obsahující nápovědy, pomůcky k vyplňování, číselníky apod. Toto formulářové podání je možné učinit také datovou zprávou s ověřenou identitou podatele způsobem, kterým se přihlašuje do datové schránky.

Plátci, kteří chtějí vytvářet XML soubory s podáním Kontrolního hlášení ve vlastní aplikaci, mají na níže uvedeném odkazu popis struktury podání. Pro vývoj softwaru 3. stranami a ověření správnosti vygenerovaných dat je součástí odkazované dokumentace také strukturální soubor v XSD pro případné testování exportu. Další informace jsou k dispozici na Daňovém portálu.

V souladu s dříve oznámeným termínem bylo testovací rozhraní zpřístupněno od 26. 11. 2015 pro vývojáře účetního a ekonomického SW a od 1. 12. 2015 také pro širokou veřejnost. Formulář Kontrolní hlášení DPH je k dispozici na testovacím serveru Daňového portálu. Více podrobností naleznete v aktualitě. 

Se všemi technickými dotazy se obracejte na Technickou podporu aplikací Daňového portálu na adresehttp://epodpora.mfcr.cz/index.html.

Dne 10. 8. 2015 byly do aktualizace struktury XML, verze 01.02.01, zapracovány následující úpravy:

  • V souladu se zveřejněnými pokyny, bude umožněno základ daně a daň do kontrolního hlášení uvádět i v detailu, včetně haléřové položky. Položky základ daně a daň, byly ve všech oddílech upraveny následovně: Typ položky = Číslo, Celkem = 17, Před čárkou = 14, Za čárkou = 2.
  • Struktura umožňuje podat i nulové kontrolní hlášení, znamená to tedy, že v oddílu A, B i C mohou být pouze nuly.

Dne 6.10.2015 byly do aktualizace struktury XML, verze 01.02.02, zapracovány následující úpravy:

  • V popisu struktury podání KH DPH je ve větě A1 upraven popisný text k položce základ daně.
  • V případě sumárních údajů v Oddílu C – Kontrolní řádky na Daňové přiznání k DPH (Věta C) je v popisu položek upřesněno, že pro výpočet celkové hodnoty základu daně jednotlivých oddílů A a B je v rámci případného zaokrouhlení stanovena maximální tolerance.

Dne 10.12.2015 byly do aktualizace struktury XML, verze 01.02.04, zapracovány následující úpravy:

  • Ve větách A1 a B1 je doplněn popis u položek Datum uskutečnění zdanitelného plnění, které musí být vyšší než 31.12.2015. Doklady s DUZP nižším než 1.1.2016 je nutné podat pomocí Výpisu z evidence.
  • Ve větách A4 a B2 je upraven popis u položek "Ev. číslo daňového dokladu", upřesňující kontrolu na duplicitní výskyt čísla dokladu v podaném KH.

http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-seznam-dani/struktura_DPH_KH1_102015.pdf

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

OSS, IOSS Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :