Tuzemské stravné

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Tuzemské stravné (PDF, 51.8 kB)

Autor JUDr. Marie Salačová

15.7.2016 08:25

JUDr.  Marie Salačová
Opakování je matka moudrosti…myslím, že problém popsaný v dotazu všichni vědí, ale přesto moc děkujeme za tuto odpověď paní JUDr. Salačové, protože ukazuje, že tomu tak ve skutečnosti není.
Víte, že máme na našich stránkách přehled Plnění poskytovaná zaměstnavatelem – benefity 2016, který Vám ukazuje, jak se zdaňuje příslušný náklad z pohledu zaměstnance, jak z pohledu zaměstnavatele a jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním?

Mohlo by vás zajímat

PLATÍ pro rok 2016

Nadlimitní cestovní náhrady mají u nás číslo 14. A víte, že tento přehled byl Vámi ohodnocen jako nejkvalitnější a nejprospěšnější z celého portálu?

Tak se na něj zkuste kouknout a taky si pročtěte tento dotaz, zda jste v pohodě se znalostí správné odpovědi.

P.


Dotaz:

Sazby tuzemského stravného jsou u cesty trvající více než 18 hodin 166 Kč. Tuto položku účtujeme jako daňově uznatelnou. Účetní program mi u pracovní cesty trvající 20 hodin vypočetl stravné ve výši 198 Kč. Znamená to, že 166 Kč je daňově uznatelných a 32 Kč daňově neuznatelných? Nebo je možné celou částku zaúčtovat jako daňově uznatelnou? Myslela jsem, že sazby stravného maximální možnou výší daňové položky, ale mate mě, že účetní program to počítá jinak, ačkoli má načteny aktuální výše sazeb?

 

Odpověď:

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace