Účetní a daňové novinky - 2. část

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

22.12.2017 15:27 - zdroj: Účetní Portál

Přinášíme Vám 2. část dvoudílného článku na téma aktuality letošního roku od paní Ivany Pilařové.
Tentokrát přinášíme shrnutí, co se nového v roce 2017 událo v oblasti daňového řádu a také co nového přinesl daňový balíček změn aneb zákon č. 170/2017 Sb.

Nepřehlédli jste, že ke vzniku daňové povinnosti v případě přijetí platby před uskutečněním zdanitelného plnění nedochází v případě, kdy zdanitelné plnění k datu převzetí úhrady není známo dostatečně určitě?

Nepřehlédli jste další průlom do mlčenlivosti správce daně? Správce daně bude oznamovat skutečnosti dokládající splnění podmínek jiných právních předpisů pro zrušení právnické osoby nebo pozastavení živnostenských listů.

Zrevidujte si své znalosti spolu s námi v článku paní Ivany Pilařové.

Petra

Mohlo by vás zajímat

PLATÍ pro rok 2017

1       Daňový balíček změn aneb zákon 170/2017 Sb.

Daňový balíček - ZPD, zákon o dani z přidané hodnoty, daňový řád a zákon o správních poplatcích. Zákon obsahuje značné množství přechodných ustanovení (22 bodů na dani z příjmů a 7 na DPH). Stav: publikováno ve Sbírce zákonů pod č. 170/2017 Sb. s účinností od 1. 7. 2017.

Až na výjimky se změny v ZDP použijí poprvé pro zdaňovací období započatá dnem nabytí účinnosti novely a později. Není to dnem nabytí účinnosti, ale prvním zdaňovacím obdobím započatém po dni nabytí účinnosti. Konkrétně tedy:

...

Vidíte nyní zkrácený text, objednejte si placený balíček.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace