2022-07 Uplatnění faktur při prvním podání DPH

Pro zobrazení odpovědi si zakupte členství na Účetním Portálu.

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová 

27.6.2022 10:11

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Dotaz:

Dobrý den,

prosím o vyjádření k této situaci: Firma s.r.o. nebyla plátce DPH a začala výstavbu multifunkční budovy, kterou bude prodávat (tedy jako zásobu). Dostává nyní faktury na stavební práce včetně DPH. Od května se stala plátcem a můj dotaz zní, zda může uplatnit z těchto faktur při prvním podání DPH tyto faktury a nebo je může uplatnit až po vkladu do katastru, kdy bude stavba dokončena? V zákoně od DPH v § 79 je řečeno, že služby se mohou uplatnit v době aktivace. Stavba domu byla zahájena v 2/2022 a dům má být stavební společností předán do 8/22. Zde bychom 12 měsíců před registrací pravděpodobně stihly. Faktury nyní účtuji jako nedokončenou výrobu 121/321. Až bude dostavěno a zkolaudováno, pak zaúčtuji rovnou na prodej zboží 504/121 (proti prodeji). Nikde jsem nenašla žádné info, jak správně postupovat. Děkuji za informaci.

Pro zobrazení odpovědi si zakupte členství na Účetním Portálu.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

OSS, IOSS Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :