Velká novela zákoníku práce – změny v úpravě doručování

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Velká novela zákoníku práce – změny v úpravě doručování (PDF, 141.8 kB)

Autor JUDr. Michael Košnar

Sdílí Codexis 19.8.2020 10:47

JUDr. Michael Košnar
V důsledku přijetí zákona č. 285/2020 Sb., kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a některé další související zákony, doznala rovněž právní úprava doručování písemností v pracovněprávních vztazích s účinností k 30. 7. 2020 řady změn, které budou blíže představeny na následujících řádcích.

Michael Košnar

PLATNÉ od 30.07.2020

Dne 26. 6. 2020 byl ve Sbírce zákonů publikován zákon č. 285/2020 Sb., kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a některé další související zákony. Tato vskutku dlouho očekávaná novela zákoníku práce přináší pro zaměstnance a zaměstnavatele řadu zásadních změn, které již byly ve stručnosti představeny v předchozím článku. Připomeňme, že tato novela má dělenou účinnost, kdy část změn nabyla účinnosti k 30. 7. 2020 a zbývající část pak nabyde účinnost až k 1. 1. 2021 (zejm. koncepční změna dovolené, nový institut sdíleného pracovního místa, změny v úpravě odškodnění pracovních úrazů atd.).

Jedním z hlavních bodů novely rovněž byla změna právní úpravy doručování písemností v pracovněprávních vztazích. Je třeba předeslat, že všechny změny, které budou na následujících řádcích představeny, již nabyly účinnosti dne 30. 7. 2020. Přistoupí-li tedy v současné době zaměstnavatel k doručení písemnosti zaměstnanci, měl by již postupovat podle této nové právní úpravy.

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace