Videoseminář: Dlouhodobý majetek - kdy a kam do přiznání k DPH? - 10.11.2015

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Bc. Lenka Zábojová , Ing. Pěva Čouková


 

Dlouhodobý majetek - kdy a kam do přiznání DPH?

Vážení a milí,

jste plátci DPH? Znáte principy uplatňování DPH při pořizování majetku?
A jste si jisti, že je u Vás vše v této oblasti správně?
Chcete si porovnat Vaši realitu s našimi názory? Nebo se jen zdokonalit?


Zvu Vás na podle mne super videoseminář - nepřehlédněte.

 
Mimořádný videoseminář téměř pro všechny tj. pro:
  • podnikatele účtující podle vyhlášky č. 500/2002 Sb.
  • obce a příspěvkové organizace účtující podle vyhlášky č. 410/2009 Sb.
  • neziskové organizace účtující podle vyhlášky č. 504/2002 Sb.
Problematika DPH za předpokladu, že máte u podnikatelů plný nárok na odpočet je docela pohoda a řada podnikatelů nic dalšího nemusí znát. 

Stačí ale, když pan ředitel nebo kdokoliv jiný používá firemní auto nejen k ekonomickým činnostem, ale i pro svoji osobní potřebu. A vše je jinak. Řešíte to v praxi správně?

A co když máte přijatá plnění nejen pro činnosti s nárokem na odpočet, ale i pro činnosti osvobozené bez nároku na odpočet daně?

Problematika odpočtu daně v krácené výši a v poměrné výši se dotýká také problematiky veřejného sektoru např. obcí. 
Problematika je podobná jako u toho automobilu, protože výkon veřejné správy není předmětem DPH.


Dotýká se Vás to? 
Víte, kam zařadit plnění v souvislosti s dlouhodobým majetkem do přiznání k DPH? Na jaký řádek a kdy?

Zvu Vás na mimořádný videoseminář, který hned tak někde nenajdete.
NEVÁHEJTE...a zopakujte si, jak je to s DPH u dlouhodobého majetku.
JSTE-LI VIP UŽIVATELÉ, UDĚLEJTE SI ČAS, NEBUDETE LITOVAT.

P.S.
Nasmály jsme se v souvislosti s tímto videoseminářem, tak snad bude pozitivní nálada cítit a vidět :-)

 


 S KÝM?

s Ing. Bc. Lenkou Zábojovou
daňovým poradcem č. osv. 4684
lektorkou a specialistkou na problematiku DPH a koeficientů a veřejný sektor 

Videoseminářem provázím já -  Pěva Čouková, zakladatelka účetního portálu, auditorka,
daňová poradkyně.


DÉLKA VIDEA - cca 1 hodina 22 minut


 
Obsah:

0:08:20 – Dlouhodobý majetek z hlediska DPH
0:14:10 – Kdy majetek vstupuje do DPH?
0:23:15 – Dovoz dlouhodobého majetku
0:24:50 - Režim přenesení daňové povinnosti
0:29:10 – Nárok na odpočet daně
0:42:25 – Korekce odpočtu daně
1:00:00 – Vypořádání odpočtu daně
1:04:00 – Řádek 47 přiznání DPH 

 

A navíc získáváte BONUS:

A ještě  získáváte DÁRKY od lektorky Lenky Zábojové, za které moc děkujeme:
 

Budeme potěšení, když vložíte dotaz k tématu pod videoseminář, těšíme se na jakoukoliv připomínku nebo Váš tip.

KONZULTUJTE, KOMENTUJTE A POMÁHEJTE TAK VYLADIT VŠECHNY NEJASNOSTI!

Přidejte se k nám na
Youtube
Přidejte se k nám na Facebooku
Přidejte se k nám na Podcastech (Pěva Čouková)

Naše motto:

Účtujeme a radíme s láskou všem poctivým lidem a nejen díky  účetnímu portálu pomáháme zlepšit svět. 

ZJEDNODUŠTE SI S NÁMI VAŠI PRÁCI.

Komentáře

  • Annanaska
    Annanaska

    Velice hezky vysvětlené téma. Mám jen jednu drobnost k §79 ZDPH, kdy ve videu i v materiálech je zmiňován pouze dlouhodobý majetek dle ZDP, ale nárok na odpočet při změně režimu je nejen u dlouhodobého majetku pořízeného před registrací 12 M, ale § 79 mluví o veškerém obchodním majetku (pokud ho tedy mám pořád v evidenci) - tzn. i majetek pod 40, resp. 60 tis. Kč. Typicky knihy, kalendáře, kalkulačky...pokud jsou stále součástí obchodního majetku!

    24.11.2015 13:30
  • Zuzana
    Zuzana

    Dobrý den,
    prosím o pomoc.
    Momentálně se potýkám se zaevidováním areálu společnosti, který jsme v létě koupili. Dříve jsme byli pouze v pronájmu, dnes už je to naše. Sice to nesouvisí s DPH, ale tápu ve věci, kam a zda vůbec zařadit přípojky elek, vodovodní, plyn. a kanalizační.Normálně by byly v odp. sk. 4, ale jejich odhadní cena nepřesahuje u každé 7 000,- Kč. Tak nevím, zda je zaevidovat samostatně nebo "připojit" k odhadní ceně dotčeného pozemku? Když by se na tuto otázku dostalo, budu ráda, když ne - i tak budu poslouchat pozorně to ostatní :). Děkuji. Javůrková

    19.11.2015 10:46
Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace