Vnitřní předpis zaměstnavatele o průměrném výdělku

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Vnitřní předpis zaměstnavatele o průměrném výdělku (PDF, 97 kB)

Autor Ing. Růžena Klímová

Sdílí Codexis 9.9.2011 09:31

Ing. Růžena Klímová
Průměrný výdělek je důležitým údajem, ze kterého je odvozeno poskytování příplatků za práci ve svátek, za práci přesčas, za práci v sobotu a neděli, za práci v noci, odměna za pracovní pohotovost. Dále veškeré náhrady mzdy jsou poskytovány ve výši průměrného výdělku. Jedná se o náhrady mzdy při překážkách v práci na straně zaměstnavatele, kterými jsou například prostoj, a při překážkách v práci na straně zaměstnance, mezi které patří náhrada mzdy za dovolenou, náhrada mzdy při tzv. placených překážkách na straně zaměstnance podle zákoníku práce a nařízení vlády č. 590/2006 Sb. Od 1.1.2009 se od průměrného výdělku odvozuje i náhrada mzdy při dočasné pracovní neschopnosti.

PLATÍ pro rok 2012

Komentář:

Průměrný výdělek je důležitým údajem, ze kterého je odvozeno poskytování příplatků za práci ve svátek, za práci přesčas, za práci v sobotu a neděli, za práci v noci, odměna za pracovní pohotovost. Dále veškeré náhrady mzdy jsou poskytovány ve výši průměrného výdělku.  Jedná se o náhrady mzdy při překážkách v práci na straně zaměstnavatele, kterými jsou například prostoj, a při překážkách v práci na straně zaměstnance, mezi které patří náhrada mzdy za dovolenou, náhrada mzdy při tzv. placených překážkách na straně zaměstnance podle zákoníku práce a nařízení vlády č. 590/2006 Sb. Od 1.1.2009 se od průměrného výdělku odvozuje i náhrada mzdy při dočasné pracovní neschopnosti. 

 

Průměrný měsíční výdělek je údajem...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace