Vymáhání místních poplatků

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Vymáhání místních poplatků (PDF, 138.1 kB)

Autor Mgr. Václav Těžký , JUDr. Michal Jantoš

18.3.2020 16:27

Mgr. Václav Těžký JUDr. Michal Jantoš
Víte, ve kterých případech by ještě měli správci poplatku vymáhat místní poplatky vlastními silami a kdy už je vhodné vymáhání přenechat soudnímu exekutorovi? A co lze dělat v případě, kdy personální situace správce poplatku vymáhání vlastními silami neumožňuje? Tyto i další informace naleznete v následujícím článku autorů Mgr. Václava Těžkého a JUDr. Michala Jantoše.

Jana

Mohlo by vás zajímat

Články

PLATÍ pro rok 2020

1. Obecný komentář k vymáhání místních poplatků

Správou daní, mezi které řadíme také místní poplatky, je podle § 1 odst. 2 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „daňový řád“) postup, jehož cílem je správné zjištění a stanovení daní a zabezpečení jejich úhrady. Z uvedené definice vyplývá, že mezi správu daní patří vedle správného stanovení místních poplatků také jejich nucené vymáhání, pokud k jejich úhradě nedojde ani poté, kdy jsou správcem poplatku stanoveny platebním výměrem nebo hromadným předpisným seznamem. V následujícím příspěvku se zaměříme na to, jakými způsoby může správce poplatku vymáhat nezaplacené poplatky, jakými kritérii se musí řídit při volbě způsobu vymáhání a v návaznosti na zodpovězení této otázky také nejzákladnějšími způsoby vymáhání poplatků v daňové exekuci.

...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace