Vyměření a placení daně z nemovitých věcí na zdaňovací období r. 2014

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Vyměření a placení daně z nemovitých věcí na zdaňovací období r. 2014 (PDF, 131.3 kB)

Autor Ing. Jana Procházková 

25.3.2014 07:09

Ing. Jana Procházková
Správce daně vyměří poplatníkovi daň z nemovitých věcí na zdaňovací období r. 2014 platebním výměrem nebo hromadným předpisným seznamem. Jaké jsou dopady těchto možností stanovení daně pro poplatníka?

PLATÍ pro rok 2014

 

1. situace: Poplatník podal přiznání v některém z předchozích zdaňovacích obdobích a ve srovnání s tímto předchozím zdaňovacím obdobím nedošlo ke změně okolností rozhodných pro vyměření daně.

Správce daně v tomto případě poplatníkovi vyměří daň konkludentně dle § 140/1 daňového řádu (dále jen DŘ), tzn. jelikož se vyměřovaná daň neodchyluje od daně tvrzené poplatníkem, vyměří daň z nemovitých věcí platebním výměrem, který pouze založí do spisu. Správce daně dle DŘ nemusí poplatníkovi takovýto výsledek vyměření platebním výměrem oznamovat, tzn. platební výměr se poplatníkovi nedoručuje. Pokud si tedy daňový subjekt od správce daně nevyžádá dle § 140/3 DŘ stejnopis platebního výměru, není o tomto vyměření daně zpraven.

 

2. situace: Poplatník podal přiznání na zdaňovací období r. 2014 ve lhůtě pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí a vyměřovaná daň se od daně tvrzené poplatníkem neodchyluje.

Vyměření daně v uvedené situaci probíhá obdobně jako v 1. situaci, tzn. jelikož se vyměřovaná daň neodchyluje od daně tvrzené, správce daně vyměří daň z nemovitých věcí konkludentně, a to k poslednímu dni lhůty pro podání daňového přiznání bez doručování platebního výměru poplatníkovi. Poplatník tedy ani v tomto případě není o vyměření daně informován (pokud dle § 140/3 DŘ nepožádá správce daně o stejnopis platebního výměru).

 

3. situace: Poplatník podal přiznání v některém z předchozích ...

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se

Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace