Webinář: Chyby a omyly v přiznání k dani z příjmů právnických osob - host: Ing. Jiří Klíma - 12.03.2020 - 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Jiří Klíma


 

 Členové od balíčku GOLD mají celý webinář ZDARMA.

      

Další dotazy z webináře naleznete zde.

Komentáře

  • Pěva Čouková
    Pěva Čouková

    Dobrý den,

    děkuji za zařazení dnešního tématu.

    Měla bych dotaz týkající se nákladů definovaných v příkazní smlouvě.

    V příkazní smlouvě je kromě paušální měsíční odměny uvedeno i viz citace: "příkazce se zavazuje uhradit příkazníkovi veškeré nezbytné náklady spojené s výkonem činnosti dle této smlouvy, včetně cestovních nákladů, nákladů na ubytování a stravu".

    Příkazník někdy uvádí tyto náklady (jízdenky, propočtené stravné, atd..) jako druhou položku ve faktuře s uvedenou odměnou. Někdy přinese doklady k on-line proplacení na pokladnu, s vlastním propočtem stravného. Někdy jede na "služební" cestu, kdy letenky a ubytování je zaplaceno naší společností pro kmenové zaměstnance příkazník, který jede jako spolucestující.

    Jak kvalifikovat tyto cestovní náklady (daňové, nebo nedaňové), když není kmenovým zaměstnancem?

    Stejný text máme i ve "Smlouvě o poskytnutí odborných služeb uzavřené dle ust. § 1746/2 zákona č. 89/2012 občanský zákoník".



    Děkuji za Váš názor, Pavlina z Nového Jičína

    13.3.2020 11:48
  • zdenka
    zdenka

    Dobrý den, ještě mám jeden dotaz ke službám z EU jedná se o nájem za stroj z Polska, který se váže na odběr materiálu nájem za stroj je vyšší jak 100 tis. Kč ale váže se na odběr materiálu. Pokud částka za odběr je splněna tak nájem se celý vydobropisuje. Je také nutno podávat oznámení. Děkuji za odpověd Zdenka

    12.3.2020 21:03
  • zdenka
    zdenka

    Dobrý den, šlo by zopakovat pronájmy pozemků a odkupy pozemků z hlediska daně z příjmů seminář se sekal a výklad nebyl srozumitelný.
    Dále mám dotaz k §25/2/w test nízké kapitalizace. Úroky mezi právnickými osobami. Spol. měla v r. 2016 vyloučeny toto úroky z nákladů - mínusový vlastní kapitál. Do dnešního dne nejsou uhrazeny. Závazek je po 30 měsících splatnosti. Musíme dodanit nebo se nedodanuje.

    12.3.2020 20:43
  • Dáša
    Dáša

    Dobrý den,
    Velmi Vás zdravím a chtěla bych požádat o radu.
    Společník poskytl své společnosti (s.r.o.) bezúročnou půjčku ve výši 10 mil. Kč. Společnost se dostala do úpadku. Společník svou pohledávku vůči společnosti přihlásil ve stanoveném termínu, insolvenční správce pohledávku nepopřel.
    Nyní společník tuto pohledávku prodal fyzické osobě, s tím, že kupní cena bude činit 80% z částky získané Postupníkem na základě rozvrhového usnesení.
    Podle §3, odst 4, písm b) bod 1, zákona o dani z příjmu fyzických osob nejsou předmětem daně úvěry nebo zápůjčky, s výjimkou příjmu, který věřitel nabyl z vrácené zápůjčky nebo úvěru úplatným postoupením pohledávky vzniklé na základě této zápůjčky nebo úvěru.
    Chci se zeptat, zda společník musí tuto pohledávku zahrnout do svého daňového přiznání § 10, a to příjmy ve výši 10 mil Kč (výše pohledávky dle smlouvy) a uplatnit k této pohledávce výdaje (půjčka ve výši 10 mil Kč)?
    Předpokládám, že se nejedná o osvobozené příjmy dle §38v ZDP?
    Děkuji a přeji krásný večer.
    Dáša

    12.3.2020 18:44
  • Pěva Čouková
    Pěva Čouková

    Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat při stanovení daňově uznatelné části stravenky v s.r.o. Společnost začala v r. 2019 poskytovat zaměstnancům stravenky ve výši Kč 120. Dle zákona lze poskytnout příspěvek ve výši 55 % z ceny stravenky, což je v tomto případě Kč 66,-. Jedná se mi o stanovení hranice druhé podmínky daňové uznatelnosti, což je 70 % výše denního stravného při cestě 5 -12 h. Při pracovních cestách jako s.r.o. užíváme stravné v dolní hranici, v r. 2019 tedy Kč 82,- (70 % = 57,40). Někde jem četla, že v tomto případě lze ve vnitřní směrnici stanovit výši stravného v horní hranici, tedy Kč 97, a počítat 70 % z této částky. Prosím, lze takto v s.r.o. postupovat? A bylo by možné případně v budoucnu na základě této vnitřní směrnice umožnit i vyšší stravné na pracovních cestách zaměstnanců? Moc děkuji za odpověď a těším na další webinář. Jana

    12.3.2020 18:08
  • Sylva
    Sylva

    Dobrý den,
    mám tento dotazk DPPO:
    Uzavřeli jsme smlouvu s obci s tím, že máme uzavřeno věcné břemeno spočívající v právu chůze a cesty k našemu skladu na dobu neurčitou .Nyní potřebujeme tuto příjezdovou cestu rozšířit,aby zde projela nákladní auta k této hale, kterou budeme modernizovat ( v našem stavebním povolení není pomínka příjezdové cesty tzn. nelze aplikovat vyvolanou investici). Záměrem je, že máme dát asfalt na příjezdovou cestu,na kterou máme jen věcné břemeno. Obec nám dala souhlas s provedením stavby na jejím pozemku  a zdůrazňuje , že za toto zhodnocení jejich pozemku nebude obcí vyplacena nikdy žádná kompenzace.
    Dotaz:můžeme k  VB přistupovat jako k nájmu - tzn. investici odepisovat jako jiný majetek -  jako stavbu?Nebo dalo by se k investici přistoupit, že to je nutný náklad související s pořízením VB a z této ceny odepisovat?Jaký by měl být správný daňový  postup u nás -oprávněný z VB,který provádí se souhlasem obce stavbu - komunikaci ?
    Děkuji,
    Sylva z Opavy

    11.3.2020 21:11
Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace