Webinář: DPH v roce 2020 - 06.02.2020 - 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Igor Pantůček


 

 Členové od balíčku GOLD mají celý webinář ZDARMA.

      

Komentáře

  • Anna
    Anna

    Ještě jednou dobrý den, jenom k doplnění - jedná se o základní pravidlo podle §9...

    6.2.2020 20:02
  • Anna
    Anna

    Dobrý den, velmi děkuji za skvělou možnost setkat se s Vámi, paní Pěvo, i s panem Pantůčkem:-)
    Prosím o Váš názor - OSVČ, neplátce, doposud podnikající v ČR, začne poskytovat služby v Německu pro slovenského plátce DPH. Chápu to správně, že prvním poskytnutím této služby se stává identifikovanou osobou? Co z toho pro něj vyplývá?
    Děkuji velmi, zdravím z Mimoně a těším se na jaro:-)

    6.2.2020 19:15
  • Jana
    Jana

    Dobrý den, děkuji za možnost s Vámi sdílet webinář.

    Chtěla bych požádat o radu. OSVČ, plátce DPH, pronajímá byt v soukromém vlastnictví fyzické osobě(neplátci DPH)
    , příjmy zdaňuje dle §9 DPFO. K těmto příjmům uplatňuje pouze paušální výdaj 30%, jiná plnění v souvislosti s nájmem neuplatňuje, tzn. nepřijal žádná plnění, na základě kterých by si uplatnil nárok na odpočet DPH.
    Vztahuje se na něj povinnost uvádět nájemné jako osvobozené plnění v Přiznání DPH a krátit odpočet DPH v rámci činnosti OSVČ?

    Prosím ještě o jednu radu, týkající se §21, odst 8, písm. c), a to výkonu funkce insolvenčního správce.
    Týká se toto ustanovení všech provedených úkonů insolvenčního správce, nastává DUZP nabytím právní moci Usnesení, kterým je schválen určitý výkon? Je vydáno k tomuto problému nějaké stanovisko, metodika atd.?

    Děkuji za odpověď, přeji krásný den.

    Jana, Zlín

    6.2.2020 12:38
  • Markéta
    Markéta

    Dobrý den, děkuji za možnost položit dotaz.
    Ráda bych se ujistila, zda budeme postupovat správně.
    S. r.o. (plátce) nakoupila v r. 2014 nemovitost v režimu osvobození od DPH.
    V roce 2016 na ní provedla technické zhodnocení – od plátců, nárokovala DPH v plné výši.
    V roce 2020 nemovitost prodá v režimu osvobození od DPH. Kupující (plátce) nesouhlasil s uplatněním DPH (par. 56/odst. 6). V souvislosti s prodejem uhradí provizi a právní služby (nakoupeno od plátců).
    Znamená to tedy, že bude muset ve zdaňovacím období pro DPH, ve kterém nemovitost prodala, jednorázově upravit DPH z pořízení technického zhodnocení ve výši 6/10 dle par. 78d (řádek 45 daň. přizn.) a nebude si moci nárokovat DPH v plné výši u provize a právní služby, které 100%ně souvisí s osvobozeným prodejem?
    Je to vše nebo bude muset ještě kvůli takto osvobozenému prodeji nemovitosti na konci roku 2020 propočítat koeficient dle par. 76 a případně krátit DPH na vstupu za celý rok ze všech přijatých plnění?
    Děkuji, Markéta

    6.2.2020 10:40
  • Pěva Čouková
    Pěva Čouková

    Dobrý den,

    Měla bych dotaz ohledně DUZP. Náš odběratel v zimním období nehradí faktury, a platit začne až na jaře s tím, že po celou dobu budeme uskutečňovat pro tohoto odběratele přepravu. Jedná se o pravidelné zavážky, dle denních požadavků odběratele. Pokud budeme pravidelně fakturovat do 15 dnů od uskutečnění přepravy, budeme povinni odvádět DPH, které nám v současné době ani odběratel nezaplatí. Je možné uzavřít s odběratelem smlouvu na základě, které si sjednáme fakturaci jednou za kvartál, a tedy DUZP by bylo dle smlouvy §21/8, tj. déle než 15 dnů po uskutečnění konkrétní dopravy? Nejpozději však do 31.12 následujícího roku od započetí poskytování plnění. Postačí pro splnění podmínky poskytování plnění po dobu delší než 12 měsíců skutečnost, že tomuto odběrateli dodáváme již rok, nebo musí toto období být obsaženo ve smlouvě (např. může být smlouva časově neomezená?, nebo musí být uvedeno platnost smlouvy minimálně na 12 měsíců). Zatím s odběratelem žádnou písemnou smlouvu nemáme. Předem moc děkuji za odpověď. Popř. prosím o radu, jak je možné řešit jinak.



    S pozdravem Katka

    4.2.2020 20:49
Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace