Webinář: Poslední přiznání k DPH roku 2019 23.01.2020 - 18:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Mgr. Olga Hochmannová


 

 Členové od balíčku GOLD mají celý webinář a prezentaci ZDARMA.

      

Komentáře

  • Květa
    Květa

    -:) květinářka (maloobchod) vede evidenci tržeb (já jsem to původně špatně pochopila, a myslela jsem si že ji může přestat vést od 1. 5. 2020, ale nemůže protože není osobou se ZTP/P)

    moc děkuji oběma paní inženýrkám a přeji krásný večer,

    Květa K.

    23.1.2020 20:32
  • Alena
    Alena

    Mockrát děkuji za webinář

    A.Pryszczová

    23.1.2020 20:20
  • Markéta
    Markéta

    Dobrý večer,
    jen bych se ráda ujistila, zda budeme postupovat správně.
    S. r.o. (plátce) nakoupila v r. 2014 nemovitost v režimu osvobození od DPH.
    V roce 2016 na něm provedla technické zhodnocení – od plátců, nárokovala DPH v plné výši.
    V roce 2020 nemovitost prodá v režimu osvobození od DPH. V souvislosti s prodejem uhradí provizi a právní služby (nakoupeno od plátců).
    Znamená to tedy, že bude muset ve zdaňovacím období pro DPH, ve kterém nemovitost prodala, jednorázově upravit DPH z pořízení technického zhodnocení ve výši 6/10 dle par. 78d (řádek 45 daň. přizn.) a nebude si moci nárokovat DPH v plné výši u provize a právní služby?
    Je to vše nebo bude muset ještě kvůli takto osvobozenému prodeji nemovitosti na konci roku 2020 propočítat koeficient dle par. 76 a případně krátit DPH na vstupu za celý rok ze všech přijatých plnění?
    Děkuji.

    23.1.2020 19:57
  • Jana
    Jana

    Přeji hezký večer,
    chtěla bych požádat o radu. OSVČ,plátce DPH, pronajímá svůj soukromý byt. Příjmy bude zdaňovat v §9 ZDP, výdaje uplatní paušálem. Musí zahrnout tyto příjmy v Přiznání k DPH do plnění osvobozených a krátit nárok na uplatněné odpočty? Děkuji, Jana T.

    23.1.2020 19:47
  • Květa
    Květa

    moc prosím ještě o zodpovězení mého dotazu k EET, velmi děkuji, Květa K.

    23.1.2020 19:41
  • Květa
    Květa

    Krásné zimní dny,

    prosím o zodpovězení ještě jednoho dotazu paní inženýrku Olgu Hochmannovou: firma společnost s ručením omezeným k 1.7.2019 vstoupila do likvidace. Je čtvrtletní plátce DPH a podávám za ní tedy jako externí účetní čtvrtletní daň. přiznání k DPH a kontrolní hlášení. Nyní bude likvidátor podávat insolvenční návrh na zahájení insolvenčního řízení na insolvenční soud, protože majetek nepostačuje na úhradu závazků firmy. Jednatel firmy by rád zrušil registraci k DPH, protože nyní v roce 2020 nebudou žádné výstupy na DPH ani žádné vstupy (drobné nákupy kancelářských potřeb), ale firma má na DPH dluh z předešlých let (odvody na DPH zhruba od roku 2015 do roku 2018) zhruba Kč 300 000,-- plus dluh zhruba ve stejné částce na úrocích z prodlení k DPH, který správce daně přihlásil ve stanovené lhůtě v obchodním věstníku u likvidátora. Řekla jsem jednateli, že finanční úřad registraci k DPH nezruší, takže ani nemá význam žádost o zrušení registrace k DPH podat, pokud tam firma má dluhy na DPH - je můj názor správnýjQuery1100004131115650867234_1579714032871

    A ještě prosím dotaz na paní inženýrku Pěvu Čoukovou. Firma bude zpracovávat účetní závěrku za období od 1.7.2019 (vstup do likvidace) do 31.12.2019 a pak za období od 1.1.2020 do dne předcházejícího dni doručení insolvenčního návrhu na zahájení insolvenčního řízení insolvenčnímu soudu = tento den bude rozvahový den pro tu další účetní závěrku??

    velmi děkuji Vám oběma,

    Květa K.

    :-)

    22.1.2020 18:29
  • Květa
    Květa

    Krásné zimní dny Vám všem v účetním portále,
    mám na paní inženýrku Olgu Hochmannovou dotaz: zapsaný ústav se musel přihlásit koncem minulého roku jako identifikovaná osoba podle zákona o DPH, protože přijal služby s místem plnění v tuzemsku - elektronický přístup k programu na vyhodnocování testů od osoby neusazené v tuzemsku z Turecka z Istanbulu v celkové hodnotě v přepočtu cca Kč 190,--, které bude používat pro svou ziskovou činnost, ze kterých přiznal DPH v daňovém přiznání za listopad 2019. Pokud nyní v lednu 2020 pořídil zboží (materiál) pro svou ziskovou činnost ze Slovenska od jedné firmy na dvě přijaté faktury v celkové hodnotě po přepočtu zhruba Kč 3500,--, musí přiznat DPH z pořízení zboží z jiného členského státujQuery163002018335858445508_1579523057245 Myslím si, že nemusí, protože je to jediné pořízení zboží z jiného členského státu EU za dobu existence ústavu (byl založen v roce 2019), a v §2a odst. 2 zákona o DPH je uvedeno, že pořízení zboží z jiného členského státu není předmětem daně, pokud celková hodnota zboží nepřekročila v tomto ani bezprostředně předcházejícím kalendářním roce částku Kč 326000,-- a pořízení zboží je uskutečněno osobou povinnou k dani, která není plátcem - a zapsaný ústav plátcem není.

    A ještě dotaz k EET: pokud se jedná o drobného podnikatele, třeba jako já účetní, a nemám zaměstnance, podnikám jako fyzická osoba OSVČ, pak se na mě povinnost evidovat tržby v rámci EET od 1. května 2020 nevztahuje (mám asi tak 40 příjmových pokladní dokladů v hotovosti za rok), stejně tak jako třeba na mou klientku OSVČ bez zaměstnanců, která podniká v oblasti prodej v maloobchodě - květinářství?? jestli jsem to správně pochopila

    velmi děkuji a přeji vše dobré do nového roku 2020 a pevné zdraví, a zdravím Vás z obce Velké Březno od Ústí nad Labem

    Květa Kyznarová

    20.1.2020 13:10
Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace