Webinář: Sezóna 2022/2023 začíná – DPH dotazy s Olgou Hochmannovou - 22. 9. 2022 - 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Mgr. Olga Hochmannová 


Členové od balíčku GOLD mají celý webinář ZDARMA.

     

Další dotazy a komentáře z webináře naleznete ZDE.

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se
  • Eva Johana22.9.2022 19:15

    Dobrý den,

    s radostí Vás po létě zapínám a vidím, určitě mi čtvrteční večery s Vámi chyběly. Doufám, že jste měly krásné a odpočinkové léto :)

    Zkusím dotaz, když se na něj nedostane, nevadí. Fyzická osoba podnikající prodala zahraniční televizi záběry pro dokument. Požadují fakturu s DIČ. Podnikatel je neplátce DPH. Jak můžeme nyní postupovat? Je potřeba registrace/identifikace k DPH? Záběry budou použity pro vzdělávací účely.

    Moc děkuji a přeji klidný a barevný podzim. A snad ještě nějaké babí léto. Eva

    • Eva Johana22.9.2022 19:44

      Perfektní, moc děkuji! Ano, je to jiný členský stát EU a jde zřejmě o záběry nějakých exotických potvor (pán je biolog).

  • Jana22.9.2022 17:22

    Dobrý večer,
    prosím o radu. Je rozdíl v uplatňování DPH, jestliže je bytový dům rozdělen na jednotky a není rozdělen na jednotky?
    Děkuji . Pěkné dny.

  • Any22.9.2022 12:09

    Dobrý den, děkuji za pořádaný webinář:-) Chtěla bych se zeptat, mám fakturu na práce bagrem, jednalo se o zahrnutí výkopu zeminou, faktura je s dph, je to v pořádku? Nemá být PDP?
    Ještě mám jeden dotaz, občan ČR na rodné číslo pronajímá nemovitosti i movité věci jiné společnosti, je plátcem dph. Stane se nerezidentem,nemá provozovnu v ČR, místo plnění bude u pronájmu movitých věcí v tuzemsku stejně jako u nemovitosti a bude se zdanitelné plnění uvádět na ř. 1?
    Děkuji moc za odpověď a přeji krásný večer.

  • Olina22.9.2022 11:24

    Dobrý den, děkuji za možnost položit dotaz.
    Český občan (v ČR má pouze příjmy dle §6 a §9) vlastní nemovitost ve Španělsku, ve které nabízí ubytování prostřednictvím Airbnb. Airbnb na dokladu za zprostředkovatelskou provizi uvádí české DPH, které (předpokládám) odvádí do ČR. Je tento postup v souladu s naším zákonem o DPH. Nevznikla našemu občanovi nějaká povinnost v souvislosti s DPH?

  • marcela22.9.2022 08:18

    Ještě jednou hezky večer mam ještě dotaz kupovali jsme do společnosti dráhy fotoaparát cca bez DPH 130000 Kč. Fotoaparát má v příslušenství i počítač obvody pameti. Myslela jsme ze by nám měli dat fakturu na přenesenou dan z hlediska počítače v fotoaparátu. Dodavatel však odmítl. Je vše v pořádku? A co nám hrozí když měla být opravdu přenesena dan? Děkuji za odpověď Marcela

  • Jana21.9.2022 21:43

    Hezký večer,
    velmi děkuji za Vaše webináře. Prosím o radu, týkající se provozovatele elektronického rozhraní.
    Provozuje provozovatel el. rozhraní běžnou činnost, nebo jeho činnost spadá i do osvobozených plnění bez nároku na odpočet?
    Dle 13a zák. o DPH se jedná o dvě dodání. Musí se zahraniční dodavatel registrovat a je povinen podávat v ČR daňové přiznání(ř.50)?
    A jak postupuje a co vykazuje v DAP provozovatel el. rozhraní (plátce DPH), jestliže se chová tak, že zboží nakoupil od zahraničního prodávajícího a při dodání zboží konečnému zákazníkovi je povinen přiznat daň?
    Velmi děkuji. Jana

  • Accounting and taxes studio s.r.o.21.9.2022 09:52

    Hezky večer, mám radost že se opět budeme setkávat na webinářích, které jsou pro nás velmi inspirativní.
    Svíčku i kamínek mám pořad připravené.
    Má poněkud obšírnější dotaz:
    Česká firma plátce DPH (A) nakoupí od ukrajinské firmy (B) na Ukrajině kulatinu .
    Kulatina je dále opracována na hranoly další ukrajinskou firmou(C),která sídlí ve stejném areálu jako firma B a následně je zboží prodáno do firem (D) sídlících v EU(mimo ČR).
    Je vystavena faktura o nákupu zboží mezi firmou A a B, a za opracování mezi firmou A a C, faktury jsou poslány českému plátci A.
    Na základě rámcové smlouvy mezi firmou A a B o nákupu zboží, je uvedeno, že ukrajinská firma B provede vývoz a zajistí dopravu na území jiného členského státu.
    Firma A vystaví fakturu o prodeji zboží pro firmu D , faktura je přiložena k vývozu.
    Zboží je prodáno na území Ukrajiny firmě z jiného členského státu D ( Německo, Francie)
    Doprava zboží je přímo ze závodu v Ukrajině do místa určení v jiném členském státě (nejde do ČR ani přes ČR) . Doprava je následně přefakturovaná od firmy B firmě A.
    Můj dotaz zní zda to mám správně zahrnuté v DP DPH.
    Fa přijaté:
    - Fa za nákup kulatiny – neuvádím v DP
    - Fa za opracování kulatiny - neuvádím v DP
    - Fa za dopravu - neuvádím v DP
    Fa vydané:
    - Fa za prodej zboží - uvádím na ř. 26


    Děkuji za odpověď.

  • marcela18.9.2022 08:19

    Hezky večer děkuji za webinar a prosím ve formuláři přiznání k DPH je radek 47 pořízeny nový hmotný majetek. Tento radek již rok nevyplnuji. Myslíte ze z tohoto důvodu muže hrozit pokuta je vyplňování povinnosti? Dekuju. Marcela

E-commerce Převodový můstek Rekodifikace

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :