Webinář: Technické zhodnocení majetku - host: Ing. Jiří Klíma - 23.04.2020 - 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Jiří Klíma 


 Členové od balíčku GOLD mají celý webinář a prezentaci ZDARMA.

      

Další dotazy z webináře naleznete zde.

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný. Máte u nás účet? Přihlaste se
 • Sylva23.4.2020 19:45

  Zdravím z Opavy,
  Máme v úmyslu financovat stroj formou operativního leasingu.
  Po 5 letech jej budeme odkupovat - povinnost odkupu.
  Na konci operativního leasingu projdeme testem dle § 24/5 ZDP . DPH ale budeme odvádět ihned tzn. z celé hodnoty při první splátce .Je možné dávat splátky tohoto stroje přímo do nákladů - účtovat na 518 nebo bychom měli zavést stroj jako majetek ihned při předání stroje a odvodu DPH z celé částky tzn. při první splátce ? Prosím o § k postupu o účtování.
  Děkuji,
  Simona z Opavy

 • Pěva Čouková23.4.2020 18:09

  Převzala jsem účetnictví s.r.o. po jiné účetní firmě. V účetnictví byla v roce 2011 udělána účetní chyba, která v rozvaze visí doteď. Jedná se o závazek cca 200tis. Kč. Ve skutečnosti ten závazek prostě není, což můžeme doložit. Nyní otázka, jak z toho ven, jak se v účetnictví správně toho závazku zbavit. Zaúčtovala bych ho na účet 426 a za rok 2011 by se muselo udělat dodatečné daňové přiznání? Lze to vůbec ještě tolik let zpětně? V daňovém přiznání 2011 byl tento závazek uveden jako nedaňový náklad. Takže z hlediska daňového přiznání tam k daňovému úniku nedošlo. Jak nyní postupovat? Je to na kompletní rekonstrukci účetnictví 2011? Nebo lze řešit i jinak? Nevím kolik let zpátky může finanční úřad. Prosím poradíte mi jak se toho závazku nejlépe zbavit? Hledám řešení správné, ale zároveň takové, které minimalizuje kontrolu ze strany finančního úřadu. Mám pocit, že ať to nyní proúčtuji jakkoliv, tak to bude do očí bijící a návštěva finančáku firmu nemine.

 • Dáša23.4.2020 16:57

  Dobrý den, velmi si vážím Vašich aktivit ve formě webinářů. Chci požádat o radu, týkající se TZ stroje pořízeného formou fin.leasingu.
  Přepravní společnost nám přivezla stroj 7.4., ale pronajímající společnost nám stroj předala až následující den(byl podepsán předávací protokol). Přepravu ve výši 20 000 Kč bez DPH hradí naše společnost.
  Je tato přeprava daňovým nákladem, nebo musí event. vstoupit do TZ? Společnost totiž plánuje k tomuto stroji přikoupit v nejblížší době přídavná zařízení cca ve výši 25 000 Kč bez DPH.
  Děkuji za Vaši odpověď.
  Dáša, Kladno

 • Pěva Čouková23.4.2020 16:52

  TIP 2 - https://eshop.tarani.cz/blog/inhalace/

 • Pěva Čouková23.4.2020 16:51

  TIP 1 - https://www.youtube.com/watch?v=XoQCj_8pi8g

 • Any22.4.2020 12:05

  Dobrý den, občan koupil v roce 2019 nemovitost za účelem její opravy a pak následně bude nemovitost pronajímat (§9). Celý rok 2019 byly prováděny opravy, které nemůžou jít do nákladů a budou nám zvyšovat pořizovací cenu. Co s náklady na otop a daň z nemovitosti, když k pronájmu dojde až v roce 2020? Děkuji za odpověď a zdravím z Uherského Hradiště.

OSS, IOSS

Obchodní podmínky | Zásady zpracování osobních údajů | Zásady používání souborů cookies | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace

Dobrý den, jak Vám můžeme pomoci?

Napište nám ohledně našeho vzdělávání/cesty zákazníka… nebo informaci, že něco nefunguje. Rádi Vám brzy odpovíme.
NESLOUŽÍ PRO ODPOVĚDI NA ODBORNÉ DOTAZY – ty u nás poskytujeme od členské sekce GOLD. Děkujeme za respektování.

Jméno a příjmení :
E-mail :
Text :