Webinář: Technické zhodnocení majetku - host: Ing. Jiří Klíma - 23.04.2020 - 19:00

GOLD ČLENOVÉ ZDARMA

Autoři: Ing. Pěva Čouková , Ing. Jiří Klíma


 Členové od balíčku GOLD mají celý webinář a prezentaci ZDARMA.

      

Další dotazy z webináře naleznete zde.

Komentáře

  • Sylva
    Sylva

    Zdravím z Opavy,
    Máme v úmyslu financovat stroj formou operativního leasingu.
    Po 5 letech jej budeme odkupovat - povinnost odkupu.
    Na konci operativního leasingu projdeme testem dle § 24/5 ZDP . DPH ale budeme odvádět ihned tzn. z celé hodnoty při první splátce .Je možné dávat splátky tohoto stroje přímo do nákladů - účtovat na 518 nebo bychom měli zavést stroj jako majetek ihned při předání stroje a odvodu DPH z celé částky tzn. při první splátce ? Prosím o § k postupu o účtování.
    Děkuji,
    Simona z Opavy

    23.4.2020 19:45
  • Pěva Čouková
    Pěva Čouková

    Převzala jsem účetnictví s.r.o. po jiné účetní firmě. V účetnictví byla v roce 2011 udělána účetní chyba, která v rozvaze visí doteď. Jedná se o závazek cca 200tis. Kč. Ve skutečnosti ten závazek prostě není, což můžeme doložit. Nyní otázka, jak z toho ven, jak se v účetnictví správně toho závazku zbavit. Zaúčtovala bych ho na účet 426 a za rok 2011 by se muselo udělat dodatečné daňové přiznání? Lze to vůbec ještě tolik let zpětně? V daňovém přiznání 2011 byl tento závazek uveden jako nedaňový náklad. Takže z hlediska daňového přiznání tam k daňovému úniku nedošlo. Jak nyní postupovat? Je to na kompletní rekonstrukci účetnictví 2011? Nebo lze řešit i jinak? Nevím kolik let zpátky může finanční úřad. Prosím poradíte mi jak se toho závazku nejlépe zbavit? Hledám řešení správné, ale zároveň takové, které minimalizuje kontrolu ze strany finančního úřadu. Mám pocit, že ať to nyní proúčtuji jakkoliv, tak to bude do očí bijící a návštěva finančáku firmu nemine.

    23.4.2020 18:09
  • Dáša
    Dáša

    Dobrý den, velmi si vážím Vašich aktivit ve formě webinářů. Chci požádat o radu, týkající se TZ stroje pořízeného formou fin.leasingu.
    Přepravní společnost nám přivezla stroj 7.4., ale pronajímající společnost nám stroj předala až následující den(byl podepsán předávací protokol). Přepravu ve výši 20 000 Kč bez DPH hradí naše společnost.
    Je tato přeprava daňovým nákladem, nebo musí event. vstoupit do TZ? Společnost totiž plánuje k tomuto stroji přikoupit v nejblížší době přídavná zařízení cca ve výši 25 000 Kč bez DPH.
    Děkuji za Vaši odpověď.
    Dáša, Kladno

    23.4.2020 16:57
  • Pěva Čouková
    Pěva Čouková

    TIP 2 - https://eshop.tarani.cz/blog/inhalace/

    23.4.2020 16:52
  • Pěva Čouková
    Pěva Čouková

    TIP 1 - https://www.youtube.com/watch?v=XoQCj_8pi8g

    23.4.2020 16:51
  • Any
    Any

    Dobrý den, občan koupil v roce 2019 nemovitost za účelem její opravy a pak následně bude nemovitost pronajímat (§9). Celý rok 2019 byly prováděny opravy, které nemůžou jít do nákladů a budou nám zvyšovat pořizovací cenu. Co s náklady na otop a daň z nemovitosti, když k pronájmu dojde až v roce 2020? Děkuji za odpověď a zdravím z Uherského Hradiště.

    22.4.2020 12:05
Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace