2019-01 Zdaňění cestovní služby

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Autor Ing. Mgr. Olga Hochmannová

27.6.2019 13:22

Ing. Mgr. Olga Hochmannová

Dotaz:

 

Dobrý den,

prosím o vyjádření k problematice zdanění cestovní služby. Český podnikatel nakoupí letenku do Mexika, v samotném Mexiku zakoupí ubytování na lodi. Tyto služby pak prodává v ČR českým zákazníkům. Letenka 12 000,--, pronájem lodi na osobu 8 000,--, prodej zájezdu za 30 000,-- Je podnikatel povinen v tomto případě z přirážky 10 000,-- odvést v ČR DPH? Nebo je jeho přirážka osvobozena dle § 89 odst. 7 zákona o DPH?

Děkuji.

Pro zobrazení odpovědi si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace