Změny v zákoně o zaměstnanosti týkající se 4% podílu ZPS

Pro vyhledávání textu na stránce využijte klávesovou zkratku CTRL+F

Vlastní

  • Změny v zákoně o zaměstnanosti týkající se 4% podílu ZPS (PDF, 44.9 kB)

Autor Ing. Růžena Klímová

13.8.2014 07:00

Ing. Růžena Klímová
Zákonem č. 136/2014 Sb., kterým se mění zákon o zaměstnanosti, zákon o organizaci a provádění pojistného na sociální zabezpečení a zákon o inspekci práce, dochází k opětné podpoře uplatnění osob se zdravotním postižením na chráněném i volném trhu.
Zákon nabývá účinnosti dnem 1. 1. 2015 s výjimkou ustanovení o novelizaci zákona o organizaci a provádění sociálního zabezpečení, která nabývají účinnosti dnem 1. 8. 2014.
V článku Ing. Růženy Klímové si přiblížíme jen změny, které se týkají zaměstnávání osob se zdravotním postižením s dopadem do naplňování 4% podílu osob se zdravotním postižením.

Mohlo by vás zajímat

PLATÍ pro rok 2014

Změny v zákoně o zaměstnanosti týkající se 4% podílu ZPS

Úvod

Zákonem č. 136/2014 Sb., kterým se mění zákon o zaměstnanosti, zákon o organizaci a provádění pojistného na sociální zabezpečení a zákon o inspekci práce, dochází k opětné podpoře uplatnění osob se zdravotním postižením na chráněném i volném trhu tím, že znovu umožní agenturám práce jejich dočasné přidělování k výkonu práce k uživateli. Umožňuje se vyslání cizince ze třetí země na pracovní cestu, jestliže to odpovídá povaze jím vykonávané práce, pro kterou byla udělena modrá karta, zaměstnanecká karta nebo povolení k zaměstnání.

 

Rozšiřují se skutkové podstaty přestupků a správních deliktů právnických osob na úseku pracovního poměru a dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, stejně tak jako se mění sazby pokut, jež je možné za přestupky a správní delikty ukládat. Znovu se zavádí kategorie osob zdravotně znevýhodněných v rámci osob se zdravotním postižením.

 

Zákon nabývá účinnosti dnem 1. 1. 2015 s výjimkou ustanovení o novelizaci zákona o organizaci a provádění sociálního zabezpečení, která nabývají účinnosti dnem 1. 8. 2014.

 

V článku přiblížíme jen změny, které se týkají zaměstnávání osob se zdravotním postižením s dopadem do naplňování 4% podílu osob se zdravotním postižením.

Vidíte nyní zkrácený text článku, pro zobrazení plné verze si objednejte placenou registraci.

čekejte prosím ...
Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)

Komentáře

Přidat komentář můžete pouze jako registrovaný.

Převodový můstek Rekodifikace

Všeobecné podmínky Účetního Portálu | Informace ke zpracování osobních údajů GDPR | Kodex Účetního Portálu ke zpracování osobních údajů GDPR | Přidat do oblíbených

Přihlášení

Vyplňte e-mail a heslo, potvrďte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

E-mail :
Heslo :
 

Zapomenuté heslo | Nová registrace | Bezplatná registrace